Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

IZRAELSKI LISTOVI IZBRISALI ZENE SA FOTOGRAFIJA VLADE

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: IZRAELSKI LISTOVI IZBRISALI ZENE SA FOTOGRAFIJA VLADE   Mon Apr 06, 2009 9:04 pm

DVIJE ortodoksne židovske novine "izbrisale" su dvije ministrice s fotografije nove Vlade, jer je objavljivanje slika žena nepristojno.
Ministrice Limor Livnat i Sofa Landver izbrisane su sa fotografija nove Vlade Benjamina Netanyahua zbog toga što su slike žena "nepristojne". Tjednik Shaa Tova je na mjestu gdje su stajale ministrice stavio crne točke dok ih je dnevnik Yated Neeman jednostavno izbrisao, pišu svjetski mediji.

Zabranili i školovanje žena

"Svatko tko je upoznat s običajima ultraortodoksnog tiska zna kako takvi listovi izbjegavaju objavljivati fotografije žena", priopćili su iz Shaa Tova. Ultraortodoksni Židovi kojih u Izraelu ima od osam do 15 posto poznati su po "tvrdoj" interpretaciji svoje vjere. Vijeće rabina je 2007. godine u obrazovnu politiku te zajednice uvelo zabranu školovanja žena.

U kvartovima u kojima žive ultraortodoksni Židovi tijekom kampanje su se s postera trgala lica političarke Tzipi Livni. Oni smatraju i kako je korištenje modernih tehnologija kao što je internet, opasno za pobožnost u Izraelu.

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down

IZRAELSKI LISTOVI IZBRISALI ZENE SA FOTOGRAFIJA VLADE
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1