Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

ZEMLJOTRES

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: ZEMLJOTRES   Tue Mar 31, 2009 9:03 pm

U Allaha su tajne i nebesa i Zemlje i Njemu se sve vraća, zato samo Njega obožavaj i samo se u Njega uzdaj! A Gospodaru tvome nije svejedno ono što činite.(Hud,123)

I oni prije njih su spletke pleli, pa je Allah iz temelja zgrade njihove porušio, i krov se na njih srušio - stigla ih je kazna odakle nisu očekivali. (En-Nahl, 26)

A čuda šaljemo samo da zastrašimo. (El-Isra’, 59)

A zar su stanovnici sela i gradova sigurni da ih Naša kazna neće snaći noću dok budu spavali? Ili su stanovnici sela i gradova sigurni da ih naša kazna neće stići danju dok se budu zabavljali? Zar oni mogu biti sigurni od Allahove kazne? Allahove kazne se ne boji samo narod kome propast predstoji. (El-A‘râf, 97-99)

Omer, r.a., kada se za vrijeme njegovog hilafeta pojavio zemljotres u Medini, održao je hutbu i narodu rekao: “Ljudi, ako se ovdje ponovo dogodi zemljotres, ja ću otići između vas!”

Ebu Hurejre, r.a., kaže: - Rekao je Allahov Poslanik, s.a.: “ Kijametski dan će se pojaviti kada nestane (vjerskog) znanja, kada učestale zemljotresi, kada vrijeme bude brzo proticalo, kada se umnože iskušenja, kada se dogodi nekontrolisani herdž, t.j. mnoga ubistva (nevinih) ljudi i kada bude toliko imovine da će ona svijetu biti višak.” (Buhari)

Alija, r.a., je rekao:“Neće zadesiti kazna osim zbog grijeha, niti će se ona podići osim iskrenim pokajanjem.”

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down

ZEMLJOTRES
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1