Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

KO SU TERORISTI ???

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: KO SU TERORISTI ???   Fri May 30, 2008 10:27 pm

Danas smo svjedoci pogrdnog naziva muslimana teroristima.

Da se osvrnemo na historijske chinjenice;

Adolf Hitler - ubijeno 6 miliona jevreja . Mrzi li ko danas Njemce zbog toga ? Naziva li ih iko teroristima ? NE !

Benito Musolini - ubijeno 400.000 ljudi. Mrzi li ko danas Italijane zbog toga ? Naziva li ih iko teroristima ? NE !

Staljin- 16-17 miliona ljudi ubijeno tokom "ne ratnog" stanja.Mrzi li ko danas Ruse zbog toga ? Naziva li ih iko teroristima ? NE !

100 Milliona Ne jevreja ubijeno od USSR's jevrejskih ubica .Mrzi li ko danas Jevreje zbog toga ? Naziva li ih iko teroristima ? NE !

Saddam Husein- ubijeno 100.000 ljudi :? Mrzi li iko danas muslimane ? Naziva li ih iko teroristima ? DA !

Shta kazhu poznati danas :

George Gallowey :" Bush i Blair imaju krvave ruke. Kad bi neko bacio bombu na Blaira , bez da oshteti nekog nevinog oko njega, ja bih ga nagradio!"

Hugo Chavez-predsjednik Venecuele: " Bush je najveci terorista" !

Njemachki demostranti 2005- Bush go home, Terrorist no:.1![/

Dina: komentar modifikovan dana: Mon Nov 03, 2008 8:25 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KO SU TERORISTI ???   Wed Jun 18, 2008 11:20 pm

Drugi svjetski rat (1939.-1945.) - procjene govore da je stradalo oko 54,9 milijuna ljudi, što civila, što vojnika . Jesu li ovaj rat zapocheli muslimani ?

Hitler je ubio oko 6 miliona Jevreja, jeli on bio musliman ?

Za vrijeme Staljinova režima (1924.-1953.), procjenjuje se da je stradalo preko 20 milijuna žrtava . Jeli Staljin bio musliman ?

Prvi svjetski rat (1914.-1918.) - preko 15 milijuna žrtava . Jesu li i ovaj rat zapocheli muslimani ?
Ruski građanski rat (1917.-1922.) - 9 milijuna ljudi . Jesu li i ovdje imali udjela muslimani ?
Rat u Kongu (1886.-1908.) - 8 milijuna ljudi . Opet , jesu li i ovo muslimani uradili ?
Drugi indokineski rat (1960.-1975.) - 3,5 milijuna ljudi (dio tog rata je Vijetnamski rat) . A ovo ?
Korejski rat (1950.-1953.) - 2,8 milijuna ljudi. A ovo ?

Eto, recimo da je Al-Kaida teroristichka organizacija i da je uchesvovala u napadima na WTC, podatci govore da je od njih stradalo oko 5.000 ljudi , naravno ukljuchujuci i ove sa WTC.

Za vrijeme Saddamove vladavine zhivote je izgubilo oko 250.000 ljudi shto je vishe nego cinichno uporediti s ovim "milionskim" brojkama koje sam iznad navela, a vishe i nego okruto i bezobrazno nazvati muslimane "teroristima" i Islam "nasilnichkom religijom" . Od ulaska Americhkih trupa u Iraku, zhivote je izgubilo vishe od 1.3 miliona "civila" .

A shta se kazhe o krshcanskim ratovima ? Nije valjda taj papa bio musliman, u chije ime je poklano, silovano, zapaljeno, faktichki izbrisano mnogo gradova zajedno sa njihovim stanovnicima sa lica zemlje ?

Jedna jako vazhna chinjenica koja se mozhe vrlo komotno nadovezati i ovdje :

Novi zavet “ispunjava” Stari
i “osvetljava”ga.
Oba su “prava reč Božja”.

Milioni žrtava crkve

U katihizisu Katoličke crkve, br. 140, rimski kler stavlja na papir sledeće: ... Stari zavet pripravlja Novi, a Novi ispunjava Stari. Oba se međusobno osvetljavaju; i jedan i drugi su prava reč Božja.

Na okrutan i zverski način su ljudi bili mučeni i ubijani. A juče može postati danas.

Kako je “dovršeno” to što je bilo pripremljeno u Starom zavetu, pokazuje se jasno u plodovima koje su vekovima donosile takozvane hrišćanske crkve.

Pre nekoliko dana dobila sam u ruke jednu brošuru, dokumentaciju inicijative “Spomenik opomene za milione žrtava crkve”. U njoj se može pročitati:

Milioni žrtava crkve:

Inkvizicija: 13. – 18. vek, između 1 i 10 miliona mrtvih kao i bezbroj mučenih, zlostavljanih i terorisanih (Der Spiegel, 1.6.1998.).

Krstaški ratovi: 11. – 13. vek, do 22 miliona mrtvih, među njima hiljade nemačkih Jevreja (Hans Wollschläger, “Die Bewaffneten Wahlfahrten nach Jerusalem” (“Oružana hodočašća u Jerusalim”))

“Pagani”: 9. – 12. vek. Tokom srednjeg veka nemački kraljevi i kneževi nasilno pokrštavaju “hrišćanstvu” ili vrše okrutne pokolje nad desetinama hiljada nemačkih i slovenskih “pagana”. Crkva im za to daje blagoslov ili poziva u “krstaške ratove” protiv Slovena. (Karlheinz Deschner, Kriminalgeschichte des Christentums” (“Kriminalna istorija hrišćanstva”), sveska 4, 5 i 6)

Jevreji: Tokom srednjeg veka od 11. – 14. veka stalni progoni sa hiljadama mrtvih, pripremani vekovima crkvenom hajkom. Julius Strei cher na Nirnberškim procesima za opravdanje holokausta izričito se poziva na huškaške govore Martina Lutera protiv Jevreja (Friedrich Heer, “Gottes erste Liebe” (“Božja prva ljubav”)).

Osvajanje Amerike: U prvih 150 godina nakon osvajanja od strane Španaca “u ime Božje” umrlo je 100 miliona ljudi – “najveći genocid svih vremena” (Teolog Boff, Publik-Forum, 31.5.1991.).

Katari, valdezi, husiti, baptisti: hiljade novovernika umire po zapovesti crkava (takođe i luteranske).

“Veštice”: 16. – 18. veka – između 40000 i milion ljudi, najviše žena, umire okrutnom smrću, otprilike polovina u Nemačkoj. Takođe i Luter naređuje spaljivanje veštica. Uputstvo za to, “Čekić za veštice” potiče od dva nemačka dominikanska redovnika (s.a. Hubertus Mynarek, Die neue Inquisition” (“Nova inkvizicija”)).

A kako je to danas? Koreni Starog zaveta, pretežno “Mojsijeve knjige”, “osvetljavaju”, prema katoličkom katihizisu, Novi zavet, dakle naše doba. U navedenoj brošuri čitamo dalje:

Genocid u Hrvatskoj: Još sredinom 20. veka, između 1941 i 1943. u Hrvatskoj je ubijeno oko 750000 pravoslavnih Srba – uz nadležno sudelovanje katoličkih duhovnika i sa odobrenjem Vatikana... Vatikan je o svemu obavešten ali sa krvavim režimom postupa sa osetnom blagonaklonošću. Katolička hijerarhija, pre svih vojni vikar i nadbiskup Stepinac (kojeg je papa 1998. proglasio svetim) moralno podupire fašistički režim do samog kraja. (O tom usp. Deschner, “Ein Jahrhundert Heilsgeschichte”, sveska 2, 1983., str. 210 i d., kao i Dedijer, “Jasenovac – jugoslavenski Auschwitz i Vatikan”, 1988.

Da se nadovezhem na ovaj post.... U Bosni i Hercegovini u toku agresije '92-'95 ,od strane chetnika pa i ustasha, zhivote je izgubilo preko 200.000 samo bosnjaka.

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
elTewhid
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KO SU TERORISTI ???   Mon Jul 21, 2008 3:55 pm

Citat :
Hugo Chavez-predsjednik Venecuele: " Bush je najveci terorista" !

Allah te uputio na pravi put,istinu si rekao!!!
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KO SU TERORISTI ???   Mon Nov 03, 2008 12:07 am

MARINCI U MISIJI POKRŠTAVANJA

Građani iračkoga grada Falluje, u kojemu se 2004. godine dogodila jedna od najkrvavijih bitki između američke vojske i sunitskih pobunjenika, ovih dana bruje o tome kako ih američki marinci pokušavaju preobratiti na kršćanstvo.

Vijest donosi internet portal McClatchy, a njihovim reporterima o onome što se događa posvjedočili su sami stanovnici Falluje, koji kažu da su zasad najrasprostranjenije sredstvo kojim se vojnici služe metalni novčići s citatima iz Biblije koje im dijele na kontrolnim točkama na ulazu u grad. Mohammed Amin Abdel Hadi, šef krovne organizacije sunitskih svetišta u Falluji, američkoj je vojci već uputio poziv da prestanu dijeliti novčiće i "unositi razdor među Iračane, naročito muslimane i kršćane", dodavši da su fallujanski suniti muslimani koji to i namjeravaju ostati, kao i "živjeti u miru s pripadnicima drugih vjera".

Glasnogovornik američke vojske u tom gradu, admiral Patrick Driscoll, izjavio je, pak, da lokalni zapovjednici istražuju spomenute navode, budući da "vojska zabranjuje širenje bilo kakve religije, vjere ili običaja".

Kako navodi portal, stanovnici Falluje ovakvo ponašanje marinaca najčešće opisuju dvjema riječima, "poniženjem" i "slabošću", misleći pritom da ih američki vojnici, koje doživljavaju kao okupatore, sada ponovno ponižavaju preobraćanjem na kršćanstvo u trenutku njihove slabosti.

Skandal s kršćanskim novčićima dogodio se, pak, nedugo nakon onog u kojemu je jedan američki snajperist vježbao gađanje tako što je za metu iskoristio primjerak Kurana. Snajperist je povučen iz zemlje nakon što je vojna policija pronašla knjigu izrešetanu s 14 metaka, a zbog tog se čina američki predsjednik George Bush osobno ispričao iračkome premijeru Nouriju al Malikiju.
Feral

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KO SU TERORISTI ???   Mon Nov 03, 2008 2:52 am

Ona prva dva posta ko da sam ja pisala

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: KO SU TERORISTI ???   Today at 1:14 pm

Na vrh Go down

KO SU TERORISTI ???