Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Fri Jan 09, 2009 2:49 am

Allah se smilovao sejihu i njegovoj porodici

Mora da su i njegovu kucu "slucajno pogodili" ....
nek sa njih izlije sva Allova dzele shanuhu srdzba

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Fri Jan 09, 2009 8:43 pm

takvaran (citat):
Allah se smilovao sejihu i njegovoj porodici

Mora da su i njegovu kucu "slucajno pogodili" ....
nek sa njih izlije sva Allova dzele shanuhu srdzba

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Fri Jan 09, 2009 9:50 pm

Gaza children left alone starving for days as mothers lay dead!

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Fri Jan 09, 2009 10:02 pm

Oni najviše stradavaju...257 djece žrtve su nasilja u Gazi

I dok se borbe nastavljaju, svakog dana palestinski liječnici u bolnice dovode nove ranjene i ubijene žrtve nasilja koje traje od 27. prosinca prošle godine. Veliki broj njih su i djeca, potpuno nevine žrtve još jednog rata.

Njima ratovi oduzimaju živote

Od početka rata u Gazi je poginulo 715 ljudi, a oko 3.000 ih je ranjeno. Najmanje 11 Izraelaca je ubijeno. Iako se podaci mijenjaju iz minute u minutu, izvještaju UN-a kažu da je u Gazi dosad ubijeno 257 djece.

Njihova malena tjelešca leže sa strane zamotana u bijele plahte. Pougljena lica malene djece čiji je život naprasno prekinut vire iz ruševina njihovih razrušenih kuća. U nekom drugom dijelu grada jedan otac svoje ranjeno dijete na umoru drži u hitnoj službi nakon izraelskog raketiranja UN-ove škole.

Djeca koja čine više od polovice prenapučene populacije Gaze od 1.4 milijuna ljudi česte su i nezaštićene žrtve rata između Izraela i Hamasa u kojoj živote gube civili.

'Najteže je što djeca nigdje nisu sigurna i roditelji ih ne mogu zaštititi', rekao je Iyad Sarraj psiholog koji u Gaza živi sa svoje četvero posvojene djece. Njegov 10-godišnji sin Adam, zbog straha od bombaških napada razvio je napade astme.

Iako je Izrael više puta naglasio kako su ciljevi bombardiranja samo Hamasovi vojni objekti kako bi osvetili napade na Izrael i kako pritom pokušavaju izbjeći civilne žrtve. No, paradoks je u tome što se zbog prenapučenosti civili i oni najmanji ne mogu sakriti u blokiranoj Gazi i tako bombardiranje gusto naseljenih područja neminovno dovodi do civilnih žrtava

Djeca koja žive u Gazi igraju nogomet na ulicama razrušena grada. Po zvuku eksplozije, jedan je dječak zviždao, kako bi prekinuo igru. Nakon što su se zaštitili, i napadi prestali, dječaci su nastavili igru. I iako izlaze iz zaštićenih kuća, kažu kako to rade jer im je dosadno i nemaju ništa drugo što bi mogli raditi.

A Gaza je stvarno opasno igralište. Djeca pogibaju u napadima na kuće, dok se voze u automobilima sa svojim roditeljima, na putu prema trgovini i u UN-ovim skloništima. Djeca koja zaštićena prežive napade u podrumima svojih kuća nakon bombardiranja u potrazi su za svojim roditeljima. Izgubljeni, sami, gladni i u strahu ne razumiju i ne znaju zašto se još jedan rat vodi i zašto su njihove kuće meta napada.

U predgrađu Gaze pronađena su četiri djeteta koja su sjedila pored svojih majki, i bila su preslaba kako bi mogla samostalno stajati na nogama. Na drugoj strani grada pougljeno dijete dovedeno je u bolnicu. Bila je to petomjesečna djevojčica.

Kažu kako je dijete mrtvo bilo najmanje dva dana.

'Ova je djevojčica stara samo 5 mjeseci bila je mrtva više od dva dana. Psi su pojeli dio njezina tijela. Prije toga dijete je zapaljeno', rekao je Attia Barami. :'(

Iako Izraelci tvrde kako ne žele naštetiti djeci, djeca pogibaju, ostaju siročad ili osakaćeni do kraja života. Škole su zatvorene, a mališani nemaju kamo pobjeći.

Većina njih odrasla je sa ovim nasiljem u sukobu s Izraelom. Tada djeca, danas odrasli, još davne 1980. godine bacali su kamenje na izraelske vojnike, u osveti protiv okupacije. 2000. godine neke nove klince Hamas je regrutirao u svoje mlade bombaše. Generacija je to koja je proživjela traumu i osjećaj beznađa koji proživljavaju i njihovi roditelji i kao takvi pogodni su za obučavanje i ispiranje mozga.

Djevojčica koja je ostala bez nogu u napadima, dječak koji se skriva pod ruševinama bez obitelji, uništeni roditelji koji su na rukama odnijeli svoje mrtvo dijete u bolnicu, svi oni i samo oni prave su i jedine žrtve još jedne bitke u ratu koji traje već 60 godina. A njihova imena, godine i izgubljeno djetinjstvo ljudima na drugoj strani puške ne znače ništa.

[/quote]

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Fri Jan 09, 2009 10:32 pm

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Sat Jan 10, 2009 1:35 am

Israel-stop: the virtual bombing of Israel

http://www.israel-stop.com/en

Na vrh Go down
I am a Muslim
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Sat Jan 10, 2009 10:21 am

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Sat Jan 10, 2009 3:07 pm

takvaran (citat):

Kanoute je podigao majicu preko glave i pokazao drugu majicu sa natpisom "Palestina" na nekoliko jezika.

Napadač španjolskog nogometnog kluba Sevilla, Frederic Kanoute, izazvao je veliku medijsku pažnju svojim postupkom na utakmici španjolskog kupa protiv Deportiva La Corune.

Nakon što je postigao drugi Sevillin gol, Kanoute je podigao majicu preko glave i pokazao drugu majicu sa natpisom "Palestina" na nekoliko jezika.

Kanoute je odmah dobio žuti karton, ali je sudac nakon meča izjavio da mu je karton udijelio zbog samog dizanja majice preko glave, jer tako nalažu pravila, a ne zbog samog natpisa na majici.

Španjolski nogometni savez se sastaje u petak, i tada se očekuje vjerovatno i neka konkretnija kazna.

Palestinski ambasador u Španjolskoj, zemlji koja je ovih dana jako sklona palestinskoj strani oko sukoba u Gazi (Iker Casillas, golman Real Madrida je npr. odbio sudjelovati u novogodišnjoj proslavi zbog stanja u Gazi), je podržao Kanouteov gest, dok je izraelski ambasador izjavio da gest prelazi neke sportske okvire i pravila FIFA-e, ali da sam tekst nije pozivao na nasilje protiv Izraela.

Kanoute, reprezentativac Malia, rođen u Francuskoj, je konvertit na islam i prakticirajući musliman, koji je osim po svojim izuzetnim nogometnim vještinama, poznat i po vrlo transparentnom iskazivanju svoje religijske pripadnosti.

Prije ovoga čina koji će vjerovatno ponajviše uzburkati duhove, Kanoute je dugo vremena, nakon prelaska u Sevillu, iz vjerskih razloga odbijao nositi reklamu online kockarnice na klupskoj majici. Nakon velikih pritisaka sponzora na klupsku upravu, pristao je na reklamu, ali uz uvjet da sav novac zarađen od reklame na njegovom dresu, ide u fond jedne islamske humanitarne organizacije.

Uz to je, i donacijom od preko 600 000 eura, iz financijskih problema izvukao jednu džamiju u Sevilli.

Kanoute, jedno je sigurno, zadobio mnogo, mnogo novih fanova ovih dana. A kako i ne bi, kad nas svako malo pozitivno iznenadiš i pokažeš da velike ljude velikim čine njihova djela, a ne bilo što drugo.

IslamBosna.ba

Kanoutea podrška Palestincima koštala tri tisuće eura

KOMISIJA za ligaška natjecanja Španjolskoga kraljevskog nogometnog saveza (RFEF) novčano je kaznila malijskog nogometaša Seville Frederica Kanoutea.Kaznu od tri tisuće eura malijski će centarfor platiti jer je u dvoboju osmine finala Kupa kralja protiv Deportiva iz La Coruñe (2:1 za Andalužane u gostima), nakon što je postigao gol, podigao majicu i na podmajici pokazao poruku podrške palestinskom narodu na arapskom pismu.Kanoute je inače Musliman, a poznat je i slučaj kada nije htio nositi dres Seville sa natpisom 888.com.

Naime, Islam zabranjuje klađenje, a ovo je reklama on-line kladionice koju imaju na svojim dresovima.

Španjolci su prekršaj svrstali pod članak 120 Pravilnika o nedopuštenom ponašanju na nogometnim travnjacima. U njemu se brani izražavanje bilo kakvih poruka religijske, rasne ili političke prirode na travnjaku.

Na licu je mjesta dobio žuti karton od glavnog suca utakmice.

Ista je komisija odrezala kaznu Valencijinim igračima Miguelu i Vicenteu, nakon što su obojica zaradili isključenja u dvoboju s Racingom u Santanderu (1:1). Vicente je samo zbog crvenog kartona dobio jednu utakmicu suspenzije. Miguel je dobio tri, jer se nakon isključujućega žutog kartona obrušio na pomoćnog suca koji je sugerirao opomenu.

Index.hr

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Sun Jan 11, 2009 10:45 pm

GAZA JE ISPIT NA KOJEM SMO SVI PALI

Početak tzv. kršćansko-paganske Nove godine mogao se u BiH dobrano osjetiti. Medijsko pokroviteljstvo i briga novinara o tome da li će Djeda Mraz ostati u dječijim vrtićima u Sarajevu te dijeliti djeci paketiće sa artiklima isteklog roka trajanja, potenciranje nekakvih bezvrijednih bajki u koje više niko ne vjeruje, zaokupljalo je pažnju većine u našoj zemlji, a i šire.

Naime, reportaža o zabrani ulaska nekakvog ''sveca'', kod nas poznatog kao Djeda Mraz, dospjela je do evropskih zemalja kao što su Austrija i Slovenija.
Istovremeno, na drugoj strani, jedan narod se bori za pravo na život i ništa više od toga. Naša braća i sestre u Palestini upravo su izdani pred cijelim svijetom. Naime, Bushov posljednji pohod na arapskom istoku već je nakon dvije hefte dao svoje rezultate: stotine ubijenih, a preko hiljadu osakaćenih muslimana u Gazi, i ovaj njegov pohod je posljednja poruka šejtanovim i Dedžalovim vojskama: ''Poubijajte što više muslimana dok sam ja na vlasti do januara. Nakon toga ne znam šta će više biti kad dođe onaj Obama. Možda će biti bolji od mene za vas, a možda za njih.''

Allahov Poslanik, s.a.v.s., kaže: ''Onaj u čijem srcu nema milosti za stvorenja, neka se ne nada milosti kod Gospodara.'' (šejh Albani ga ocijenio vjerodostojnim)

Svijet, Zapad i Istok, pali su na još jednom ispitu moralne snage i dokazivanja nesposobnosti da spriječe genocid modernog doba. Svima je jasno da je okupirani dio Palestine, koji većina naziva Izrael, rak arapskog svijeta.

Šejh Ived el-Karni kaže: ''Neće se objelodaniti značenje hadisa o jednom tijelu i čvrstoj građevini sve dok se muslimani ne pokrenu. Izraelci tamo moraju biti cilj. Njihova krv mora biti prolivena isto onako kao što su se usudili da prolijevaju nedužnu krv naše braće Palestinaca. Njih mora bol pogoditi više nego što su je osjetila naša braća. Ovu fetvu i odgovornost za nju snosim u potpunosti pred Allahom, s.v.t.''

Allah, s.v.t., u Kur'anu je opisao jevreje kao kukavice: ''Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni. Oni se protiv vas smiju skupno boriti samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni su junaci u međusobnim borbama. Ti misliš da su oni složni, međutim, srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti.'' (El Hašr, 13 – 14)

Također, veliki je problem što je odnos u snagama nerealan. Dok je na strani okupatora cijeli svijet, pa čak i arapski, na strani Palestinaca nije niko osim Allaha i Njegove vojske.

Gospodaru naš, pomozi našu slabu braću u Palestini! Gospodaru naš, uništi njihovog i našeg neprijatelja! Uništi njih i njihove saveznike i ponizi ih, Gospodaru naš! Mi snage niti moći nemamo osim ako nas Ti ne pomogneš! Gospodaru naš, protresi zemlju ispod nogu okupatora i nepravednika! Gospodaru naš, pošalji na njih Svoje vojske koje niko savladati ne može i ispred kojih njihovo željezo nema snage! Gospodaru naš, otkloni od nas slabost i nemoć, pomozi nam da se podigne zastava borbe na Tvom putu! Ti si, Gospodaru, uistinu onaj koji pomaže slabe i nemoćne, pa pomozi našu braću i sestre u Palestini!

Harmin Suljic, prof.
minber.ba

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Sun Jan 11, 2009 11:01 pm

JEVREJI – NAJLJUĆI NEPRIJATELJI ISLAMA I MUSLIMANA!

Danas se navršavaju odprilike dvije nedjelja od kako su naša braća – muslimani, arapi iz Palestinske Gaze, pod teškim vazdušnim i kopnenim bombardovanjem. Na stotine je mrtvih i ubijenih, a preko hiljadu je ranjenih. Ali, Allah dž.š., sve što čini i radi, to u sebi ima prevelikih mudrosti, za neke možda pojmljive a za neke i ne.

Samo mjesto napada, koje je trn u oku Izraela, zove se Gaza – što nas odprilike može podsjećati i na nužnost vraćanja islamskog ummeta i muslimana onome po čemu je nekada bio najspecifičniji i najprepoznatljiviji u svijetu a to je iskrena i prava borba na Allahovom dž.š., a protivu Allahovih neprijatelja – gdje svaki musliman mora biti jedno od dvoje: il' šehid il' gazija!

Gaza je oblast u Palestini koja je okružena jevrejima sa svih strana, i sa jedne strane morem, koje također kontrolišu jevreji. Gazza predstavlja pravi zatvor na otvorenom, tako da je tamo inače veoma teško živjeti u mirnodopskim okolnostima, a kamo li u ratnim! Stanovnici Gaze su danas i šehidi ali Boga mi i gazije jer su se uhvatili u koštac sa najljućim neprijateljem islama, sa Jevrejima, i moramo priznati da im nije lako.

Da bi shvatili jačinu i težinu njihovog problema, kao i ljude kojima su oni iskušani, navešćemo jedan kur'anski ajet, kojeg ćemo danas i pobliže pojasniti, a koji na pravi način opisuje palestinske ali i direktne naše neprijatelje. Allah dž.š., kaže: "Ti ćeš sigurno naći da su vjernicima najljući neprijatelji Jevreji i mnogobošci; i svakako ćeš naći da su vjernicima najbliži prijatelji oni koji govore: »Mi smo kršćani«, zato što među njima ima svećenika i monaha i što se oni ne ohole." (el-Ma'ida, 82.)

Hafiz Ibnu Kesir rhm., kaže: "Ti ćeš sigurno naći da su vjernicima najljući neprijatelji Jevreji i mnogobošci" – a to je zbog toga što je nevjerstvo jevreja bilo oličeno u nevjerstvu inata i poricanja (kufru inad ve džuhud), uzdizanju i oholjenju nad istinom, ponižavanju ostalih ljudi kao i u ponižavanju uleme i učenih. Zbog svega navedenog, jevreji su, između ostalog, bili specifični i po ubijanju Allahovih poslanika (kao što Allah dž.š., kaže: "...I poniženje i bijeda na njih padoše i Allahovu srdžbu na sebe navukoše zato što u Allahove dokaze nisu vjerovali i što su ni krive ni dužne vjerovjesnike ubijali, zato što su neposlušni bili i što su sve granice zla prelazili." (el-Bekara, 61.); "...Kad god vam je koji poslanik donio ono što nije godilo dušama vašim, vi ste se oholili, pa ste jedne u laž utjerivali, a druge ubijali." (el-Bekara, 87.); op.prev.) – što su isto pokušavali i sa našim Poslanikom – Muhammedom s.a.w.s., i to nekoliko puta. Pokušavali su ga ubiti i otrovati, pokušavali su ga opsihriti i bacati mu čini i magije (pokušavali su stijenu na njega strovaliti, op.prev.), pokušavali su mušrike na njega izazivati – neka je na sve njih Allahovo dž.š., prokletstvo, do Sudnjega Dana!" (Pogledaj: Tefsir Ibnu Kesir, 2/117.)

Ebu Hurejre r.a., prenosi da je Allahov Poslanik s.a.w.s., rekao: "Neće se osamiti jevrej sa muslimanom – a da neće poželjeti da ga ubije!" (Ibnu Merdivejh, Sa'alebi, Ibnu Hiban)

Imam Abdurre'uf el-Menavi rhm., u šerhu ovog hadisa, kaže: "Ovaj hadis nas upućuje na to da jevreji uvjek nastoje biti u odnosu na ostale gornji kako bi mogli upravljati njima. Uobičajavali su se baviti i medicinom kako bi mogli lako dolaziti do glavešina i vođa ostalih naroda koji bi se s vremena na vrijeme razboljevali – a koje bi kasnije, namjerno ili nenamjerno, krijući ubijali. Sa muslimanskim ummetom nastoje raditi isto ono što su uobičajavali raditi i sa božijim poslanicima (tj. ubijati ih, op.prev.)." (Fejdul-Kadir, br.7903.)

S obzirom na to da je Allah dž.š., rekao: "Ti ćeš sigurno naći da su vjernicima najljući neprijatelji Jevreji i mnogobošci" – primjećujemo da su jevreji na prvom mjestu što se neprijateljstva prema islamu i muslimanima tiče. Jevreji, kao i Srbi, smatraju da su oni odabrani i nebeski narod, za razliku od ostalih naroda, i ubjeđenja su da je Džennet pripremljen samo za njih!? Jevreji mrze sve nejevreje, a pogotovo muslimane, i kod njih postoji jedno pravilo, koje glasi: "Obaveza je, na bilo koji način, nanositi zlo, svakom onom ko nije jevrejske vjere!" – pa je ovo vodilja svakog jevreja na zemaljskoj kugli, i na ovom principu počivaju sva njihova udruženja i njihove lože - "Jevreju je halal i dozvoljeno da radi šta god hoće prema nejevrejinu!"

Poslanik s.a.w.s., je sklapao mirovne ugovore sa Jevrejima iz svog okruženja – ali, i pored toga, Jevreji nikako nisu mirovali, već su uvjek djelovali u pravcu nestanka Muhammeda s.a.w.s., i muslimana. Na tom putu su se često pomagali mušricima i arapskim idolopoklonicima – što je bio generalni povod da se Poslanik s.a.w.s., generalno obračuna sa jevrejima na arabijskom poluotoku, istrijebivši ih sve do jednog (plemena Benu Kajnuka, Benu Nudajr, Benu Kurejza)!

Prevrtljivost, kršenje ugovora i dogovora kao i varanje je glavno obilježje jevreja, i to je bolest od koje se oni nikako ne mogu izliječiti osim onih međ' njima kojima se Allah dž.š., naročito smilovao, i olakšao im put istine – a kojih je stvarno malo!

Allah dž.š., u pogledu jevreja, kaže sljedeće: "Najgora stvorenja kod Allaha su oni koji poriču, oni koji neće da vjeruju, 56. oni s kojima ti ugovore sklapaš, pa oni svaki put, ne bojeći se posljedica, krše ugovor svoj. 57. Ako se u borbi s njima sukobiš, tako ih razjuri da se opamete oni koji su iza njih. 58. Čim primjetiš vjerolomstvo nekog plemena, i ti njemu isto tako otkaži ugovor – Allah uistinu ne voli vjerolomnike. 59. I neka nikako ne misle oni koji ne vjeruju da će se spasiti; oni doista neće moći umaći. 60. I protiv njh pripremite koliko god možete snage i konja za boj, da biste time zaplašili Allahove i vaše neprijatelje, i druge osim njih – vi ih ne poznajete, Allah ih zna. Sve što na Allahovom putu potrošite naknađeno će vam biti, neće vam se nepravda učiniti. 61. Ako oni budu skloni miru, budi i ti sklon i pouzdaj se u Allaha, jer On, uistinu, sve čuje i sve zna." (el-Enfal)

Allah dž.š., sljedećim ajetima, definiše kakav treba biti odnos muslimana spram jevreja i kršćana, pa kaže: "Ni Jevreji, ni kršćani neće biti tobom zadovoljni sve dok ne prihvatiš vjeru njihovu. Reci: »Allahov put je jedini pravi put!« A ako bi se ti poveo sa željama njihovim, nakon Objave koja ti dolazi, od Allaha te niko ne bi mogao zaštititi niti odbraniti." (el-Bekara, 120.); "51. O vjernici, ne uzimajte za zaštitnike Jevreje i kršćane! Oni su sami sebi zaštitnici! A njihov je onaj među vama koji ih za zaštitnike prihvati; Allah uistinu neće ukazati na pravi put ljudima koji sami sebi nepravdu čine. 52. Zato ti vidiš one čija su srca bolesna kako se žure da s njima prijateljstvo sklope, govoreći: »Bojimo se da nas kakva nevolje ne zadesi.« A Allah će sigurno pobjedu ili nešto drugo od sebe dati, pa će se oni zbog onoga što su u dušama svojim krili kajati, 53. a oni koji vjeruju reći će: »Zar su to oni koji su se zaklinjali Allahom, svojom najtežom zakletvom, da su zaista s vama?« Djela njihova biće poništena, i oni će nastradati." (el-Ma'ida)

Ovi ajeti nas upućuju na to da nikako ne smijemo biti u ljubavi sa jevrejima i kršćanima i ostalim idolopoklonicima sve dok ne povjeruju u Allaha dž.š., Stvoritelja nebesa i zemlje! Obaveza nam je čuvati se od njih i od njihovih spletki zbog toga što oni ne miruju kada je neprijateljstvo prema Allahu i prema Njegovim robovima u pitanju!

Allah dž.š., kaže: "O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate. 119. Vi njih volite, a oni vas ne vole, a vi vjerujete u sve Knjige. Kad vas sretnu, govore: »Vjerujemo!« – a čim se nađu nasamo, od srdžbe prema vama grizu vrhove prsta svojih. Reci: »Umrite od muke!« Allahu su, zaista, dobro poznate misli svačije. 120. Ako kakvo dobro dočekate, to ih ozlojedi, a zadesili vas kakva nevolja, obraduju joj se. I ako budete trpjeli i ono što vam se zabranjuje – izbjegavali, njihovo lukavstvo vam neće nimalo nauditi. Allah, zaista, dobro zna ono što oni rade." (Alu Imran, 118-120.)

Jevreji, na sve načine, koriste kršćane kao i ostale idolopoklonike, u svojoj borbi protivu Božijih poslanika kao i njihovih sljedbenika – muslimana. Kršćani su jedan obični jahaći konj kojeg jevreji zajašu kad god im se ukaže potreba da udare na islam i muslimane pa zbog toga Jevreji vode ratove po islamskom svijetu ali ratove u kojima nikada ne ginu Jevreji – već kršćani poput britanaca, španaca, srba, bugara itd.. Jevreji nisu budale, znaju oni šta rade, za razliku od kršćana koji se stavljaju na volju i raspolaganje Jevrejima!

Protekla historija kao i današnja stvarnost – su najbolji dokazi istinitosti navedenih kur'anskih ajeta. Zla koja su počinili i koja i dan danas čine, spram muslimana – kako jevreji tako i kršćani, su dovoljan dokaz svima nama da je Kur'an Plemeniti istina, i da je on od Allaha dž.š., pa ga se čvrsto držimo i u našim životima ga sprovodimo, kako bi se na obadva svijeta spasili!

Ebu Hurejre r.a., prenosi da je Allahov Poslanik s.a.w.s., rekao: "Neće se desiti Sudnji Dan, sve dok muslimani ne savladaju Jevreje, kada će se jevrejin skrivati iza kamena ili drveta – a isti taj kamen i to drvo će uzvikivati: O muslimanu, evo ga jevrejin iza mene, dođi i ubij ga – izuzev drveta po imenu Garkad; to je jevrejsko drvo!" (Muttefekun 'alejh)

Sead ef. Jasavić
minber.ba

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Mon Jan 12, 2009 1:15 am

Jevreji protiv cionizma - Fox news

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Tue Jan 13, 2009 1:47 am

Roditelji kojima su ubili petero djece odjednom!

U Gazi su izraelski napadi ubili pet kćerki jedne porodice. Najmlađa je imala 4, a najstarija 17 godina. Zvale su se Dževahir, Dunija, Semra, Ikram i Tahrir.

Ubijene su zvjerski u jednoj noći, u porodičnoj kući, dok su spavale. Njihov otac, Enver Balušah, priča: "Spavali smo kada smo čuli užasan zvuk. Zid džamije do nas srušio se na nas. Moja supruga i ja smo spavali u jednoj sobi zajedno sa našom 15-mjesečnom bebom, Muhammedom. U drugoj sobi spavalo je naših 7 kćerki. Bili smo pod ruševinama. Komšije su dotrčale do nas i odvele nas u bolnicu. Tamo smo saznali za smrt naših kćerki."

Otac Enver je nastavio: "Tražim da se osude vođe neprijatelja. Da je izraelsko dijete ubijeno, cijeli svijet bi bio na nogama. Krv njihove djece je jako vrijedna, a naše djece jeftina. Pozivam slobodan svijet i međunarodne pravne institucije da zaštite našu djecu. Neka ova ubistva i rušenja prestanu više."

Majka ubijenih djevojčica, Samira Balušah, u bolnici je saznala da su joj kćerke ubijene i trenutno je na terapiji sredstvima za smirenje.

IslamBosna.ba

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Tue Jan 13, 2009 1:54 am

Kako nas odgajaju u Izraelu? (Izraelka Enbal Bruto)

Iz pera jedne Izraelke koja se bori protiv laži vlastitog naroda.

Dopustite da vas povedem na putovanje kroz Gazu, ali ovaj put s jednog drugačijeg i neobičnog aspekta. Imam 26 godina i Izraelka sam. Odrasla sam u Izraelu i mogu vam reći da od prvog dana naučite i shvatite da postoji neprijatelj koji želi da vam otme zemlju i da vas ubije.

Naučit ćete na času historije Izraela da smo uvijek bili brojčano nadmašeni, da su sve bitke vođene radi svetosti Svete zemlje. Naučit ćete da su Jevreji propatili kroz historiju. Nećete imati izbora nego da vjerujete da ne postoji drugi način nego da se borite za svoj život, bez obzira na bilo šta drugo.

Imat ćete junake poput Josefa Trumpeldora. Njegove posljednje riječi su, navodno, bile: "Uredu je, dobro je umrijeti za našu zemlju", i vjerovat ćete da je dobro umrijeti za svoju zemlju.

Ali ne upiju to svi. Dok sam odrastala u mladu djevojku, počela sam se sve više protiviti onom što su mi roditelji govorili. Počela sam istraživati i učiti činjenice i pratiti alternativne nepristrasne medijske kanale. I onda sam u srednjoj školi naučila da su posljednje riječi Josefa Trumpeldora bile psovke na jidišu i od tada - jedan po jedan mit iz historije počeo se raspadati.

Onda sam saznala za masakre u Sabri i Šatili. Tada sam, napokon, uvidjela istinu. Počela sam učestvovati u nedjeljnim demonstracijama u Bil'inu, malom selu 12 km zapadno od Ramallaha. I vidjela sam stvarno ružno lice okupacije. Iako sam Izraelka, „moji“ vojnici su me napali suzavcem uz (ilegalne) gumene metke i granate za rastjerivanje, i to sve tokom nenasilnih demonstracija.

Vidjela sam bespomoćno dijete koje je ugušio suzavac ubačen u dnevnu sobu, vidjela sam mladića uhapšenog zbog toga što je uzvikivao protestne slogane. Vidjela sam ludost u vojničkim očima dok su nas tjerali u selo.

Vidite, kako bi spriječili da se sazna istina, nikad vas niko neće naučiti o Sabri i Šatili, nikad vas niko neće naučiti o zločinima Ariela Šarona, nikad vas niko neće naučiti činjenici da u Izraelu i u 2009. godini postoje ulice koje su zabranjene Palestincima, čak i ako su to direktni putevi do njihovih sela. Ili da je Zapadna obala i svaka druga palestinska teritorija okružena zidovima i da je na svakih nekoliko metara kula osmatračnica s izraelskim vojnicima.

Niko vas to neće naučiti. To morate sami naučiti ili ćete ostati u tami zauvijek.

Uvjeravam vas da ne postoji drugo rješenje nego da se okonča okupacija Palestine - odmah. Ljudi trebaju prekinuti ovaj krvavi krug uviđanjem da su im ispirani mozgovi tokom cijelog života kako bi vjerovali „da je rat jedini način za koji oni znaju“ i da je laž da ih islam poziva da ubiju sve Jevreje.

Postoje muslimani koji ubijaju u ime islama, ali oni zloupotrebljavaju vjeru, kao što je to uradio Yigal Amir koji je ubio Rabina Yitzhaka - navodno u ime Boga. I kao što je uradio Baruch Goldstein koji je ubio 29 muslimana, isto u ime Boga. Da li onda ovo znači da Jevreji ubijaju u ime Boga? Naravno da ne. Ovi ljudi nisu većina, postoje fanatici s obje strane.

Većina u Palestini su samo muškarci, žene i djeca, koji doslovno umiru da bi preživjeli. Dok pišem ove redove, 437 ljudi je za 8 dana ubijeno u Gazi! Bez obzira na to priznali oni to ili ne, izraelska vlada čini ratne zločine u Gazi. Uprkos odluci izraelskog Vrhovnog suda da se međunarodnim novinarima dozvoli ulazak u Pojas Gaze, vlada Izraela i dalje brani ulazak novinarima u Gazu. Zar se ne upitate zašto? Ako se Izrael stvarno bori samo protiv terorista, šta onda ima da krije?

Izraelska djeca se potpisuju na bombe prije nego što ih IDF iskoristi za bombardovanje Gaze. To je tako užasan prikaz prezira prema ljudskim životima. Da li je to ono što želimo da nam budu djeca? Hladnokrvne ubice?

Kao unuka onih koji su preživjeli Holokaust, odrasla sam uz strašne priče o tome šta se dešavalo Jevrejima u Holokaustu - stvarne priče. Pa, kako onda možemo opravdati da to isto mi radimo drugom narodu? Moramo to zaustaviti. To je potpuno novi moderni genocid. Da li želite da budete dio toga? Da li ste spremni da sjedite skrštenih ruku i ne radite ništa? Ja nisam - moja savjest mi to ne dozvoljava.

Napisala: Enbal Gross

Prijevod: IslamBosna.ba

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Tue Jan 13, 2009 2:04 am

Dogovoreni rat – “Mir” u regionu za “holocaust” nad stanovnicima Gaze

Trinaesti dan od početka nemilosrdne izraelske ofanzive 27. decembra, sada već prošle godine, popraćene selektivnim udarima teškog naoružanja s kopna, mora i vazduha, jedno je zasigurno - Gaza više nikada neće biti kao što je bila! Ovaj najveći “zatvor” kojeg savremeni svijet svjedoči, jedno od najnaseljenijih prostora u svijetu, sa više od milion i petsto hiljada njegovih stanovnika skliještenih na 365 km. kvadratnoga prostora definitivno je postao najokrutnije strijeljište na kojem jedna od najsofisticiranijih svijetskih vojnih sila demonstrira svoju silu i nadmoć, postigavši bilans od preko 770 poginulih Palestinaca i preko 3900 ranjenih, od kojih su više od polovine žene, djeca i civili.

Ako su ikada imali ikakve nedoumice u svojim stavovima, pripadnici Hamasa, ili, ako hoćete, njegova vlada koju su legitimno izabrali nakon ubjedljive pobjede u parlamentarnim izborima iz 2006. godine, ovoreni rat koji je povela izraelska vojska, bez sumnje, samo su ih je osnažio i ubetonirao u njihovim političkim odrednicima spram pitanja odnosa sa izraelskom stranom. U ovakvim konstalacijama događanja, stanovnici pojasa Gaze imaju uzak izbor, nakon 18 mjeseci totalne blokade i preživljavanja bez najosnovnijih sredstava za život, na granici ljudske izdržljivosti, u stalnoj su neizvjesnosti pred narednim naletima izraleskih aviona, tenkova, transportera i do zuba naoružanih vojnika, koji su, po svim postojećim indicijama, poslani da unište sve što je “hamasko”, i sve što bi u budućnosti to moglo biti. Zato u ovim akcijma nema zarobljenih, nema niti biranja imeđu vojnih tranšea, običnih domova, škola, džamija, zgrada vlade – sve je to potencijalni Hamas!

Dvoličnost međunarodne zajednice

Vlada koju je instaliralo pobjednički Hamas bila je osuđena na propast i prije nego je formirana, i puno ranije nego su uopće održani izbori. Praktički, on je postao “izoliran” od svijeta onoga momenta kada je proglašen terorističkom organizacijom od strane SAD-a i UN-a i kada su arapske zemlje pristale na ovakvu osudu. Svijet je faktički postao saučesnik u torturi koja se sprovodi nad Palestincima, od priznanja izraelske države od strane UN iz 1948. godine, od kada počinje kontinuirana kolonizacija i mijenjanje demografske strukture stanovništva. Taj isti UN ostao je paraliziran na izraelsku okupaciju Istočnoga Kudsa i Golanske visoravni u ratu 1967. godine, a toleriranje nasilnoj emigraciji palestinskoga domicijelnoga stanovništva, te nepoduzimanje nikakvih konkretnih mjera spram novonastalih izraleskih kolonija na palestinskim privatnim posjedima, presedan je nedoslijednosti ove institucije uzusima koje je sama postavila.

Njeni su stavovi, štaviše, licemjerni! Kada su evropski diplomati spočetka 2006. izradili izvještaj o izraelskim kršenjima ljudskih prava u Istočnom Kudsu u kojemu su žestoko kritizirali izraelske vlasti zbog nepoštivanja međunarodnog prava i obaveza propisanih mirovnim planom, šef europskih ministara vanjskih poslova Javier Solana na zejdničkom je sastanku u Bruxellesu ubijedio ostale ministre da se izvještaj ne objavljuje jer bi mogao "ozbiljno ugroziti utjecaj koji Europa ima na Izrael". Guardian je tada prenio da se u dokumentu Izrael optužuje za "pokušaje aneksiranja arapskih područja Istočnoga Kudsa", te za "kolonizaciju i mijenjalenanje demografske strukture toga grada podizanjem zida i širenjem židovskih kolonija". Taj je zid oko 55.000 palestinskih stanovnika Kudsa odvojio od radnih mjesta, škola i bolnica, a prema palestinskim procjenama, izolirao je oko 100.000 stanovnika.

Osim toga, dan nakon što je procurila informacija o zataškavanju izvještaja Solana je ucijenio Palestince povlačenjem financijske pomoći ukoliko na predstojećim izborima budu glasali za Hamas. Zato je veliko pitanje jesu li se mogle pretpostaviti posljedice koje će Palestinci danas trpjeti zbog glasanja za Hamas?! I da li su izraelski premijer, ministar odbrane Ehud Olmert, te ministrica vanjskih poslova Livni za pripremljeni scenarij "holokausta" u Gazi vidjeli zelena svjetla iz Washingtona i Bruxellesa!? Reakcije koje dolaze iz američke administracije, Bushovo obraćanje javnosti, potom izjava njegovog zamjenika Dicka Cheneya: “radi se o konfliktu države članice UN-a sa terorističkom organizacijom”, svojevrstan su podsticaj izraelskim namjerama da dokrajče Hamas. Dakle, bilo koja strana koja predstavlja Palestince u startu je neravnopravna jer su ispod istance od UN-a priznate članice Izraela.

Zato su još ranije mnogi mediji navodili postojanje američkoga plana i zavjere da se Hamas zbaci s vlasti, poput izdanja "New York Times"-a od 14.2.2006. Ipak, takva je indicija još očiglednija sjetimo li se da je Amerika izručila hiljadu teških bombi Izraelu, čudne li koincidencije, nešto više od mjesec dana prije samog izraelskog napada. Ova će roba, naravno, biti plaćena iz američke donacije (2,8 milijardi dolara godišnje) koju daje izraelskoj vladi. S druge strane, tromost UN, nakon trinaest dana od početka napada, više djeluje kao davanje vremena da izraelska vojska dovrši započeti posao, nego da će biti ikakve konkretne inicijative. Vjeće sigurnosti UN-a koje je u svojoj povijesti doživjelo pedesetak povlačenja “prava veta” od strane američkog predstavnika je i ovoga puta doživjelo istu sudbinu. Na inicijativu libijskoga predstavnika da Vjeće sigurnosti hitno osudi napade “jer svako odugovlačenje znači krv i smrt nedužnih ljudi”, SAD je uložio "veto" saopštivši da je takav nacrt "neprihvatljiv i da nije izbalansiran". Odgađanje redovne mjesečne posjete Condoleeze Rice Bliskom Istoku ostao je neobjašnjen. The Indipenendent je prenio, da je odlazeći američki državni sekretar "Condoleezza Rice, objavivši da neće ići u planiranu posjetu Bliskom Istoku, dodatno pojačala indicije da Bushova administracija očekuje izraelsku invaziju". Dok je Tony Blair, predstavnik Kvarteta za Bliski Istok, prvu nedjelju napada provodio na odmoru, a po povratku je zaključio da je u Gazi “pakao”. Ako izdvojimo Hugu Chaveza koji je udaljio izraelskog ambasadora u Venecueli "zbog zločina koji izraelska vojska sprovodi nad palestinskim narodom," te neobećavajuće inicijative koju francuski predsjednik Nicholas Sarkozy vodi u pregovorima sa egipatskom stranom, to bi bila cjelokupna slika rekcija oficijelnih predstvanika zapadnih država.

Arapske se zemlje ne mogu dogovoriti ni da se sastanu a kamoli da nešto poduzmu

Pored brojnih demonstracija, u kojima se osuđuje izraelski zločin koji se vrše nad Palestincima, održanim širom svijeta, od Washingtona, preko Londona i mnogih drugih evropskih država, te milionskih skupova podršci Gazi u Turskoj, Maroku, Sudanu… naravno da je u svemu najdiskutabilniji stav arapski zemalja. Kontrast između naroda i arapskih vladara nikada se u povijesti nije više pokazao kao očigledan, poput u slučaju napada na Gazu. Muk koji vlada u rezidencijama arapskih lidera je gotovo ubitačan spram naroda koji demonstracijama izražava nezadovoljstvo i strah za sudbinu Palestinaca. Spekulacije da su najutjecajnije države u bliskoistočnom regionu prećutno odobrile napad i totalnu diskvalifikaciju pripadnika Hamasa nisu ostale bez inicirajućih argumenata.Nema nijednoga loginičnog argumenta zašto je tolerirano da milon i pet stotina hiljada stanovnika pojasa Gaze ostane pod blokadom više od 18 mjeseci, naočigled svijeta koji je mirno posmatrao njihovu izolaciju od najosnovnijih sredstava za život.

Potom Vijeće zemalja Arapskoga zaljeva nije htjelo diskutirati o pitanju Gaze sve dok nije završeno njihovo redovono zasjednje, nakon kojeg je zaključeno da "treba poduzeti inicijativu". Arapska liga potom je učinila još apsurdniju stvar, prebacivši odgovornost Vijeću sigurnosti u kojem je (ne)odluka bila izvjesna (jer njene odluke izraleska strana javno odbija i krši), čime su samo produžili agoniju stanovnika Gaze koji su polagali određenu nadu u arapsku solidarnost. Poznati tuniski mislilac dr. Rašid el-Ganusi pozvao je generalnoga sekretara Arapske lige Amra Musaa da podnese ostavku zbog “bespomoćnosti Arapske lige pred izraelskim zločinom u Gazi.”

Nadalje, ostao je maglovit muk na poziv katarskoga emira da se održi vanredna sjednica Arapske lige i pokuša zaustaviti krvoproliće na svetoj zemlji u kojem su “izraelski zločini mrlja na savijesti svakog čovjeka”. Međutim, uloga egipatskoga predsjednika u cjelokupnom scenariju oko Gaze, i po mnogo čemu sudeći, eliminaciji Hamasa, najstravičnija je spekulacija koja je uznemirla javnost. Prijelaz Refah, koji je inače jedina veza žitelja Gaze sa spoljnjim svijetom zatvaran je i u trenucima kad je bilo nužno da se kroz njega prođe. Neshvatljivo je zašto se i dalje zatvara, čak i delegacijama doktora volontera i humanitarnih radnika. Potom, paradoksalna je dozvola američkim oficirima da kontroliraju prijelaz, bez ikakvoga oficijelnog objašnjenja. Dr. Abdullah el-Eša’l, ekspert iz međunarodnoga prava i bivši pomoćnika ministra vanjskih poslova Egipta, navodi da je zatvaranje preijelaza Refah svojevrsno “kršenje Ženevske konvencije”.

Potom je dodao kako je moguće da egipatska vlada pravi kardinalnu grešku “mijenjanjem Hamasa za Feth pomoću izraelske vojske” i da je niz indicija koje navode da je Egipat znao za napad na Gazu, a posjeta izraelske ministrice vanjskih poslova Livni, neposredno pred napad, "imala je za cilj razmatranje detalja napada." Predsjednik Egipta Husni Mubarek je, kako navodi potparol izraleske vlade, javno izjavio da ne želi "islamsku državu" uz egipatsku granicu, dok izraleske novine Hartis u izdanju 06.01. navode njegovu izjavu evropskome izaslaniku u kojoj se citira njegova izjava "nužno je da Hamas bude poražen". U ovakvom scenariju, predsjednik palestinske samouprave, kojem predsjednički mandat ističe 9. januara ove godine, ostaje da bude "marioneta kojom se služe Izrael i Amerika", kako to eksplicira njemački akademik profesor Oddo Shtajn Bah u prošlonedjeljnom interwjuu datom tv. El-Jazeera.

Obaveznost materijalne i svake druge pomoći stanovnicima Gaze

Turski premijer Redžeb Tajib Ardogan ostat će zapamćen po konkretnim i najotvorenijim inicijativama koje je poduzeo odmah spočetka izraelskoga napada. Posjetivši ključne zemlje koje imaju utjecaja u regionu, nakon biletalarnih susreta sa predsjednicima Egipta, Sirije, Jordana i Saudijske Arabije, dalo se vidjeti da nema nade od poduzimanja bilokakvih mjera vlada pomenutih država. Ostalo mu je jedino da rezimira kako je izraleski napad "divljačka demonstracija sile” i da će "ostati crna mrlja u ljudskoj povijesti." Osude izraleskih napada su došle i od brojnih islamskih mislilaca i učenjaka. Vijeće za fetve u Mekki je izdalo dekleraciju u kojoj se navodi obaveza materijalne i svake druge moguće pomoći stanovnicima Gaze. Sličan je proglas izdat u zajedničkom saopćenju više od osamdeset doktora različitih univerziteta u Saudijskoj Arabiji.

Dr. Kardavi je pozvao ulemu, imame i hatibe da sa minbera i kroz vazove pozovu da 09. januar bude dan srdžbe na dešavanje u Gazi, a zajedno sa dr. Selamanom el-‘Audom i još nekoliko islamskih učenjaka u svojstvu delegacije ispred Asocijacije islamske uleme, posjetili su nekoliko arapskih država i pozivajući na poduzimanje mjera za zaustavljanja rata (zanimljivo je da ih je egipatska vlast odbila primiti). Jemenski dr. Zindani pozvao je muslimanske vlade na instalirlanje centara za obuku mudžahida za Gazu, a iranski vjerski vođa, ajatolah Ali Khamenei je pozvao sve muslimane svijeta da ustanu u odbranu Palestine. Običan svijet inače potpuno suosjeća sa patnjama koje proživljavaju Palestinci, a svojim doniranjem skupljeni su milioni pomoći širom islamskoga svijeta.

Mada je ona trenutno gotovo beskorisna, sobzirom na blokadu, ono što se moglo na vrijeme učiniti aludirao je još prije dvije godine David Makovsky, direktor Projekta srednjoistočni mirovni proces, pri washingtonskom Institutu za srednjoistočnu politiku. On se još prije skupa u Annapolisu zalagao da se arapske zemlje obavežu na značajnu financijsku pomoć Palestincima: "Mislim da je sramotno da su arapske zemlje od 2002. utrostručile prihode od prodaje nafte, govori se o 700 milijardi dolara profita! – a da svejedno ništa nisu učinile za Palestince,” izjavio je neposredno prije skupa. Ipak, kako navodi dr. Selman el-‘Auda, saudijski kralj Abdullah je u telefonskom razgovoru pozvao narednoga predsjednika SAD-a da obustavi rat u Gazi, na šta mu je odgovoreno, na čistom arapskome jeziku, “inšallah!” Eto, doduše samo groteskne, nade Palestincima.

Humanitarna katastrofa

Izraelska ofanziva ništa nije prepustila slučaju. Zabranili su ulaz u Gazu novinarima, vršeći svojevrsu medijsku blokadu. Mnoge slike stotine razorenih kuća, desetine džamija, škola, zgrade univerziteta, parlamenta, ministarstava ostale su nedostupne javnosti. Tek rijetki novinari uspijevaju svjedočiti užasne snimke poginulih žena i djece. U školi Fahira, koja je bila pod nadozorom UN-a, ubijeno je 40 civila, većinom djece, a kako navodi Chris Gunness, portparol UNRWA (the United Nations Relief and Works Agency): "Siguran smo 99.9% da u školi nije bilo nijednoga vojnika." Novinar The Independenta, Robert Fisk kaže: "Izraelci će reći da su u školi koju su kontrolirale Ujedinjene nacije bili pripadnici Hamasa, ali to je laž, i ja sam se tokom karijere naslušao takvih laži." U džamiji u mjestu Bejt Lahja, sjeveroistočno od Gaze, u kojoj su nemoćni civila potražili utočište, ubijeno je 16 ljudi, većiom žena i djece, i ranjeno je desetine civila, tvrde očevici. "Rekli su nam da svi idemo u jednu kuću”, govori jedan Palestinac reporteru Al-Jazeere, “i u njoj nas se okupilo blizu 15o ljudi, većinom žena, starih i djece. Bili smo bez ičega satima, beze vode… Odjednom je kuću pogodila raketa. Poginuli su mi otac, majka i četvero djece…”

Nekoliko je familija, zbog izraelske taktike da sravne objekat s zemljom, (poznata nam je politika - ako se uništi objekat neće se ni ljudi vratiti) ubijeno u potpunosti, da nije ostao nijedan njen član… Svjetske organizacije su još tokom blokade ukazivale na tešku humanitarnu situaciju u Gazi, koja je nakon izraleskog napada došla na ivicu. Amnesty International navodi da je "zapanjena disproporcionalnošću" izraelskog odgovora, koja je dovela Gazu na ivicu "humanitarne katastrofe", a u pismu američkom državnom sekretaru Condoleeze Rice optužuje SAD za pristrasnost i otvoreno stavljanje na izraelsku stranu. Takvom politikom, američka administracija, kako piše Scott McCloud u kolumni New York Time, završava svoj drugi mandat, ostavljajući Gazu opustošenu “kao poslije uragana Katrine." Međutim, šta će biti kada se slegne prašina, da li će Izrael postići svoj cilj, i da li još misli da može iskorijeniti volju za otporom cjelokupnom narodu!? Politikom kojom SAD i Evropa mijenjaju mjesto žrtve sa agresorom, mjesto zatvorenika sa kolonizatorom, samo će se još više povećavati bijes spram Zapada i njegovih dvostrukih mjerila. Stanovnici Gaze su zato odlučili, više neće da umiru u tišini i zarobljeni, nego kao šehidi i slobodni…

Bhmuslimmonitor

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Tue Jan 13, 2009 7:40 pm

Izrael ograničava pristup džamiji al-Aqsa u Jerusalemu

Utorak, 13 Januar 2009

Dok se nastavljaju borbe u Pojasu Gaze, zvaničnici izražavaju zabrinutost za sigurnost u Jerusalemu, posebeno u arapskom Istočnom Jerusalemu. U petak je Izrael spriječio muškarce mlađe od 50 godina da dodju u džamiju al-Aqsa, treće najsvetije mjesto u Islamu. Novinar Glasa Amerike Jeff Swicord izvještava o mjerama sigurnosti koje uvode izraelske vlasti tokom molitvi petkom u starom gradu u istočnom Jerusalemu.

Molitva petkom izvan zidina Starog grada Jerusalema, ali niko nije sretan.
Izraelski zvaničnici su zatvorili okupiranu Zapadnu obalu, i zabranjuju pristup džamiji al-Aqsa muškarcima mladjim od 50 godina. Ovi mladi ljudi moraju se moliti na ulici.
Kako se borbe u Gazi nastavljaju, zvaničnici su zabrinuti za sigurnost u Jerusalemu, i kažu da su zabrane neophodne.

Ali, Hatem Abd Qadar, savjetnik palestinskog premijera Salama Fayada, se ne slaže. On kaže da takve zabrane samo povećavaju napetosti, i prijete dodatnim nasiljem.
"Mislim da su takve aktivnosti protiv medjunarodne rezolucije, protiv ljudskih prava - ljudima treba biti dozvoljeno da se mole u džamiji al-Aqsa, ali Izrael u tome spriječava naš narod", kaže Abd Qader.
Kasnije tog dana, protesti manje grupe ispred džamije u blizini Brda maslina u Istočnom Jerusalemu su prerasli u nasilje. Izraelski helikopter nadgleda situaciju. Mladi Palestinci bacaju kamenje, i izraelska policija odgovara suzavcem. Nakon dužeg vremena mladići odlaze i evo šta ostaje.
Većina demonstracija protiv Izraela oko Jerusalema su male i mirne. Ovog popodneva mladi ljudi su svoju molitvu završili u miru. Kada su se ljudi razišli, policija je ponovo otvorila pristup Starom gradu.
Ali, muslimani u Jerusalemu, kao Rami Khalili kažu da je odnos prema njihovoj religiji nepravičan.
"Pripadnici svih drugih religija, jevreji, krišćani, svi oni slobodno mogu da se mole, osim muslimana. I to izaziva medjureligijske napetosti", kaže Khalili.

Normalno se u džamiji al-Aqsa petkom moli oko 60 hiljada ljudi. Ovog petka ih je bilo oko dvije hiljade. Bio je to drugi petak da su izrelske vlasti ograničile pristup, i očekuje se da će to raditi sve dok traje rat u Pojasu Gaze.

Voanews.com/bosnian

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Wed Jan 14, 2009 1:35 am

Slike Hamasovih "najtraženijih terorista

Teroristi_Hamasa Izraelske "odbrambene" snage (IDF) su u nedjelju objavile slike nekih Hamasovih najtraženijih "terorista" za koje kažu da su ubijeni od početka izraelskog pokolja u Gazi.

Izraelski glasnogovornik je rekao stranim novinarima u Jerusalemu da svijet, posebno Amerika i Evropa, ne smije da bude zaveden činjenicom da su ubijeni teroristi jako mladi.

"Oni možda izgledaju jako mladi meni i vama, ali to su ljudi koji su teroristi u srcima. Ne gledajte u njihova varljivo nevina lica, pokušajte misliti o demonima u svakom od njih."

Glasnogovornik Nechman Abramović, kaže da je "apsolutno siguran" da bi ovi ljudi izrasli u "zlokobne teroriste da smo im dozvolili da porastu."

"Da ste vi na našem mjestu, da li bi im dozvolili da porastu i ubijaju vašu djecu, ili bi ste završili s njima odmah ?"

Na pitanje da li ga brinu moguće kritike od međunarodne zajednice, Abramović kaže da nije zabrinut ni malo jer "mi se samo branimo."

"Da li biste se vi izvinjavali što se branite kad vas neko napadne bez razloga?" upitao je židovski glasnogovornik američkog novinara.

Oduševljen pitanjem, američki novinar je rekao: "U pravu ste, gospodine, apsolutno ste u pravu."

IDF-ov glasnogovornik dodaje da Izrael nije ustvari gađao civile u Gazi i da svjet ne treba da nasjedne na Hamasovu propagandu.

"Izazivam ozbiljne novinare da dokažu da smo mi ubili ijednog nedužnog civila u Gazi."

"Nemojte mi reći Al Džezira kaže ovo, CNN ono. Vi znate dobro da su svi ti ljudi anti semiti i da im ne možete vjerovati kad je istina u pitanju."

Zatim dodaje da u svakom slučaju, pošteni i časni ljudi moraju znati razliku izmedju "pravih ljudskih bića " i "ljudskih životinja."

"Mi ubijamo ljudske životinje, i ne izvinjavamo se radi toga. Osim toga, ko je na Zapadu u poziciji da nas uči o ubijanju ljudskih životinja. I nakon svega, čije ruke su čiste?"

Drugi glasnogovornik, Tzipora Menache, kaže da nije ni malo brinula da bi ove operacije mogle imati ikakvog negativnog uticaja na Obaminu administraciju po pitanju Izraela.

"Vi dobro znate, a znaju to i glupi Amerikanci veoma dobro da mi kontorlišemo njihovu vladu, bez obzira ko sjedi u Bijeloj kući."

"Vidite, ja znam, a i vi znate da nema američkog predsjednika koji bi se usudio da nas izazove, čak ni da pomisli na to."

Na pitanje da li se plaši da bi ove izjave mogle izazvati pogoršanje odnosa, Menache kaže:

"A šta nam mogu. Mi kontorlišemo kongres, medije, šou biznis, kontrolišemo sve u Americi."

"U Americi možete kritikovati i Boga, ali ne smijete kritikovati Izrael."

I nakon ovog nestvarnog ali i te kako realnog uvoda, pokazaćemo vam slike ovih "zlih terorista":

Piše:Khalid Amayreh

Palestina info centar

http://www.palestine-info.co.uk/en/default.aspx?xyz=U6Qq7k%2bcOd87MDI46m9rUxJEpMO%2bi1s7OryUPzMt3RLUVGYSa702PkUPBuHHTAop%2fQtAOKHJR1ZkLT6DV8UnMjxgXNuYbr24n2SbFHvu4gZ9zPirKUkE8PkfKXcvCpLYjClVoJce774%3d[img][/img]

Lejla: komentar modifikovan dana: Wed Jan 14, 2009 1:58 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Wed Jan 14, 2009 1:49 am

Ahmed Samuni, koji je četiri dana stajao pored mrtvih tijela majke i njegove braće, svjedoči o, kako mnogi tvrde, užasnom masakru. Za ovog dječaka od 16 godina je teško da riječima opiše užas koji je preživio, ali po izrazu njegova lica se može zaključiti koliki je to bio užas.

"Sjećam se do treće granate. Prijašnje dvije su ubile mog starijeg brata i ranile neke ljude, koji su krvarili. Treća granata ih je sve ubila" - priča dječak uzdišući teško. "Moj brat koji je jako puno krvario, umro je pred mojim očima. Moj drugi brat Ismail je takođe iskrvario do smrti. Moja majka i moj najmlađi brat ... nema ih, otišli su ... Četiri brata, moja majka, moj babo....Allah im oprostio i podario smiraj!"

Sedmog januara, medicinski radnici su konačno uspjeli da u bolnicu dovezu mrtve i ranjene koji su 4 dana bili zatvoreni u kući u blizini Zejtune. Prema izjavama preživjelih, djelimično surađujući sa Međunarodnim crvenim krstom i sa UN, izraelski vojnici su opkolili kuće, a zatim sve stanovnike tih kuća smjestili u jednu. Slijedećeg dana su granate, ispaljene od strane izraelskih vojnika, padale svuda okolo. Svjedoci kažu da je najmanje 30 članova Samuni familije ubijeno.

"Nas su stavili u kola hitne pomoći, ali u kući je još uvijek bilo ljudi, mrtvih i ranjenih" - kaže Ahmed.

"Krvarili smo 4 dana; bili smo gladni; sjećam se da sam svom bratu Isaku dao da jede paradajz, prije nego je umro."

Al Džeira je potražila vozača ambulantnih kola koji je spasio Ahmeda. Ekipi Crvenog krsta je bio onemogućen pristup u taj dio četiri dana od dana kada su izraleski vojnici gađali kuću.

"Tog dana kad smo konačno dobili dozvolu, izraelski vojnici su nam rekli da ostavimo vozilo 2 km od kuće" - kaže bolničar Muhammed el Helbi - "Pa smo pješačili i svud okolo smo mogli vidjeti buldožere. Na krovovima kuća pored kojih smo prolazili su stajali izraelski vojnici. Ušli smo unutra i čuli vrisak iz jedne sobe. U sobi je bilo 15 ljudi, dva mrtva tijela, ostali su sjedili okolo. To je bila samo jedna soba.“

Šestogodišnji Abdullah je takođe bio zatvoren u kući zajedno sa Ahmedom, okružen mrtvim tijelima rođaka i amidža. Preplašen i izbezumljen jedva je uspjevao da govori. Kaže da su imali samo paradajz da jedu. Kad smo ga pitali šta je sa njegovom porodicom, rekao je, svi su bili tu, ispred mene, mrtvi. Sve što je mogao da uradi je da ih samo posmatra.

Abdullahov otac je uspio da pobjegne prvog dana okruženja kuće, i četiri dana je mislio da je njegov sin mrtav.

"Nisam znao šta da radim, i još uvijek ne znam ...pogledajte ga... toliko je bolestan i svi su užasno preplašeni..." - kaže Abdullahov otac.

"Cjelo vrijeme samo plače. Rame mu je povrjeđeno i inficirano, a on ne može da podnese miris rane, pa plače kad god pogleda i pomiriše ranu. I njegova noga... pogledajte. Htio bih da ga odvedem iz Gaze na liječenje i želio bih da se mogu vratiti u kuću da pokupim tjela moje porodice i sahranim ih."

Al Džezira je pokušala da dođe do kuće u Zejtuni, ali je bilo previše opasno. Najbliže što iko može prići je na oko 1 km od kuće. I novinari i bolničari moraju dobiti dozvolu od izraelskih vojnika da bi ušli u tu oblast.

Zejtuna je samo jedno od područja u kojem se nalaze israelske pješadijske trupe. Crveni krst kaže da ima još puno kuća u drugim oblastima u kojima ima mrtvih i ranjenih. Bolničar Read el Heiki, koji je učestvovao u spašavanju, kaže da se u okolini mogao osjetiti miris mrtvih tjela i krvi. "Vidjeli smo mrtva tjela kako leže po ulicama, najmanje 9 tijela" - izjavio je za Al Džeziru.

"Ušli smo samo u 5 kuća, i siguran sam da ima još kuća i po drugim oblastima u kojima ima mrtvih. Ali, izraelski vojnici nam ne dozvoljavaju da idemo dalje."

UN kaže da je, prema priči o onom što se desilo porodici Samuni, počinjeno mnogo ratnih zločina. Međutim, Mark Regev, glasnogovornik Vlade Izraela, poriče da su njihovi vojnici premjestili porodice u jednu kuću, i kaže da je ta priča samo Hamasova propaganda. "Upozoravam vas da budete pažljivi, jer znamo kakav je režim Hamasa i da ovakvim pričama žele širiti svoju propagandu" - rekao je Regev. "Mi nemamo potvrde o ovom događaju, nismo upoznati s tim."

Humanitarne organizacije su zatražile da pokrenu istragu, ali dok se procedura oko toga odvija, Izrael zabranjuje pristup djelovima koji su još gore pogođeni ratom.

Bojimo se da su Abdullahova i Ahmedova priča samo početak onog što su Izraelićani uradili i što rade stanovnicima Gaze.

Izvor: Al Džezira i agencije

Prevod: El wela wel bera

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Wed Jan 14, 2009 2:15 am

Djevojčicu izraelci ubili, psi je rastrgali

O moj Bože, nikada nisam vidio nešto ovako strašno, vrištao je Kejid Ebu Eukel. Ljekar iz hitne pomoći nije mogao vjerovati svojim očima kada je ugledao ono što je prije nekoliko dana bila Šahd, četverogodišnja palestinska djevojčica.

Poginula je kada je izraelska granata pala u dvorište njenog doma u izbjegličkom logoru Džebelija na sjeveru Pojasa Gaze. Kada su njeni roditelji pokušali u žurbi da spase svoje dijete, koje je palo kao pokošeno u lokvicu vlastite krvi, kiša metaka iz izraelskih cijevi ih je držala na daljini.

Slijedećih 5 dana bespomoćno Šahdino tijelo je bilo prepušteno psima da je rastrgaju.

Samo jedan dio tijela na Šahdinom tijelu je ostao nerazderan, kaže Ebu Eukel sav u suzama. Vidjeli smo srceparajuće prizore u proteklih 18 dana. Kupili smo dječja tjela koja su bila raznesena ili spečena, ali nikada nešto ovako.

Pet dana su Šahdin brat Matar i rođak Muhammed uzaludno pokušavali da spase njeno tijelo. Izraelci su na njih pucali svaki puta kada bi pokušali. Gledajući kako tijelo malog bezgriješnog bića biva raskidano od strane napadačkih pasa, njih dvojica su pokušali još jednom, i to im je bilo zadnje u životu.

Prije nego su došli do njenog tjelešca, kiša izraelskih metaka ih je zasula i postali su dio od 971 žrtve izraelskih ciljanih napada.

Umran Zejda, jedan mladi komšija, kaže da su Izraelci vrlo dobro znali šta rade: progonili su njenu porodicu i spriječavali je da dođu do njenog tijela, znajući da će ga psi pojesti. Ne samo da nam ubijaju djecu, namjerno ovo rade na najpodmukliji i neljudski način.

Zejda kaže da ni riječi ni kamera ne mogu opisati strašne scene. Ne možete zamisliti šta su psi uradili njenom nevinom tjelešcu, govori dok se bori protiv nagona za plačem.

Mnogi Palestinci insistiraju da ovo nije nikakav izolovan slučaj. U Džebeliji, dok je porodica Abd Rabu pokušavala da sahrani troje svojih mrtvih, izraelske snage su zapucale na njih. Nakon toga su pustili svoje pse na njih, kako navode svjedoci.
Ono što se desilo je grozno i nezamislivo, kaže Saad Abd Rabu, daidža poginulih, za IOL. Izraelci su na njih pustili pse, kao da nisu dovoljno učinili.

Izvor: IslamOnline
Prijevod: IslamBosna

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Tue Feb 03, 2009 2:15 am

Zajedno sa medicinskim osobljem iz Gaze

http://video.google.de/videoplay?docid=8027311831062447342&hl=de

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Sat Feb 21, 2009 9:42 pm

Film-Gaza Pouke i poruke- Download

http://rapidshare.com/files/19260472...E_I_PORUKE.mp3

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Sun Feb 22, 2009 8:26 pm

JEDINA DEMOKRATIJA NA BLISKOM ISTOKU": JEVREJI SU OTELI 7.600 DJECE

Palestinski istraživač, specijalizovana za slučajeve zatočenika, Awni Farawna, izjavila je da je cionistička banda otela ukupno 7.600 palestinske djece, djevojčica i dječaka od 2000. godine.

Palestinski istraživač, specijalizovana za slučajeve zatočenika, Awni Farawna, izjavila je da je cionistička banda otela ukupno 7.600 palestinske djece, djevojčica i dječaka od 2000. godine; 246 djece je i dalje iza rešetaka, izjavio je Međunarodni media centar za Srednji istok (International Middle East Media Center).

Najmanje 200 djece je zatvoreno shodno administrativnim zadržavanjem, bez optužbe ili suđenja. Neka od djece su bila 12 godina starosti.

Jedan pritvoreni je sad 13 mjeseci star pošto je rođen iza rešetaka. Njegova majka, Fatima Al Zoq, je oteta dok je bila trudna, i porodila se u zatvoru dok je bila pod lisicima, a noge su joj bile vezane za bolnički krevet.

Farawna je izjavila da je izraelsko ciljanje djece politika ciljanja djetinjstva i zdravog rasta, i izrazila je zabrinutost za sudbinu pritvorene djece pošto su bili podvrgnuti raznim vrstama nasilja, uključujuči mučenja i nasilje, koje utiču na njihov rast, psihičko i fizičko stanje, i dodatno utiču na njihovo obrazovanje.

Stotine djece je bilo odvojeno od škola dok su bila zatvorena; stotine djece je bilo uhapšeno dok su bila djeca i odrasli su iza rešetaka. Mnogi od njih su proveli više vremena iza rešetaka nego sa svojim porodicama.

Nekoliko pritvorene djece je seksualno zlostavljano i vršeno je nasilje nad njima od strane istražitelja i vojnika, dok ih je određen broj izraelskih zatvorenika, držanih zbog kriminalnih aktivnosti, takođe napadao.

Farawna je izjavila da međunarodni zakon i ugovori koji se odnose na djecu zabranjuju lišavanje djece njihove slobode, zabranjuje mučenje i nasilje nad njima.

Mnoga djeca su uhapšena više od jednog puta prije nego što su napunila 18 godina, druga su oteta kao djeca, i izrasli su u mlade žene i muškarce dok su bili u zatvoru.

Nekoliko djece koja su odrasla u zatvoru i koja su kasnije puštena imaju probleme da se uklope u spoljašnji svijet; neki postaju naslini i teže ka traženju osvete.

Farawna zahtjeva od međunarodnih organizacija za ljudska prava da intervenišu i da izvrše pritisak na izrael sa ciljem da obavežu izrael da se povinuje medđnarodnom zakonu i četvrtoj ženevskoj konvenciji.

(ps.: izrael namjerno pišem malim slovima pošto to faktički nije država a imena država se pišu velikim slovima i ni na taj način mu ne treba priznati državnost, nap. pr.)

Odeljenje za monitoring.

(KavkazCentar)

Za minber.ba preveo: S.A.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA   Today at 1:22 am

Na vrh Go down

GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2