Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Wed Dec 31, 2008 12:22 am

Bojkot Izraela: Najčešća pitanja i odgovori

Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima?

Šta je bojkot?

Bojkot izraelskih proizvoda i kompanija koje podržavaju cionizam je pravo ljudi širom svijeta da biraju šta će kupiti, kako bi se kroz međunarodni pritisak na državu Izrael, okončala polustoljetna patnja i nasilje nad palestinskim narodom i uspostavio trajni mir.

Pred nama je mogućnost da sami nešto poduzmemo i nemamo opravdanje da nismo znali i da ništa nismo mogli učiniti. Na nama samima je da odlučimo da li ćemo svojim novcem finansirati tu aparthejdsku državu ili ćemo uskratiti svoj novac onima koji je podržavaju!

Da li ja zaista mogu utjecati na situaciju u svijetu svojim bojkotom proizvoda?

Ponekad se čini da ništa ne možemo učiniti što bi zaista pomoglo, da ništa ne možemo promijeniti - problemi se čine prevelikim i nerješivim. Historija je dokazala suprotno. Kada pojedinci odluče da rade zajedno i da se bore protiv nepravde i tlačenja, nevjerovatne stvari se mogu desiti. Kolaps aparthejdskog režima u Južnoj Africi je rezultat borbe crnačke populacije protiv bijele dominacije. Ali je pokret za oslobođenje u Južnoj Africi zavisio i od stotine hiljada ljudi koji su ih podržavali u Aziji, Americi i Evropi. Značajan dio ove podrške bio je bojkot Južne Afrike kao protest protiv aparthejdskog režima. Taj bojkot počeo je kao lokalna, mala kampanja.

Nemamo iluzije da ćemo dovesti do kolapsa izraelske ekonomije. Ali jedan vid solidarnosti sa Palestincima može biti i bojkot izraelskih proizvoda.

Također, kroz bojkot podižemo svijest o stanju u Palestini – u sebi i oko sebe!

Šta bojkot obuhvata?

Bojkot obuhvata kako izraelske proizvode i usluge, tako i izraelske akademske, kulturne, sportske i ekonomske institucije. Osim izraelskih proizvoda, bojkot se odnosi i na proizvode i usluge ostalih proizvođača koji podržavaju i ulažu u Izrael.

Šta mogu učiniti?

- Ne kupujte niti jedan proizvod proizveden u Izraelu (obratite pažnju na zemlju porijekla, posebno za maslinovo ulje, naranče i odjeću).
- Bojkotujte sve sportske manifestacije u kojima sudjeluju izraelski timovi i pokušajte pridobiti organizatore da isključe Izrael iz sportskih takmičenja.
- Ne sudjelujte i ne posjećujte izraelska kulturna događanja – filmove, drame, koncerte, umjetničke izložbe.
- Ne sarađujte s izraelskim profesionalnim kolegama, osim u projektima antirasističkog aktivizma.
- Ne pozivajte izraelske akademske djelatnike ili pisce da sudjeluju na konferencijama ili u istraživanjima, ne posjećujte njihova predavanja i ne kupujte njihove knjige osim u slučaju da je njihov rad izravno uključen u antirasistički aktivizam.
- Ne posjećujte Izrael osim radi antirasističkog aktivizma.

Kako prepoznati izraelske proizvode?

Osim kompanija koje ćete naći na listi kompanija za bojkot, obratite pažnju i na barkodove.
Barkod izraelskih proizvoda počinje brojevima 729:

Jeste li sigurni da ove kompanije podržavaju Izrael?

Obimna istraživanja su vršena kako bi se identificirale kompanije koje podržavaju Izrael. Za sve navedene kompanije postoje javne reference, tako da i sami možete provjeriti činjenice i razumjeti kako ove kompanije podržavaju Izrael.

Ko podržava bojkot?

Svjesni i savjesni ljudi širom svijeta podržavaju bojkot.

Primjeri:

- Najveći britanski sindikat UNISON i njegovih 1,4 miliona članova podržava bojkot.
- Kršćanske grupacije, kao što je Christian Aid, pridružili su se bojkotu zahtijevajući prekid trgovinskih sporazuma između EU i Izraela.
- Jevrejske grupacije kao što su B'Tselem i Gush Shalom pokrenule su svoje kampanje bojkota izraelskih proizvoda.
- Prezbiterijanska crkva (SAD) je pokrenula bojkot izraelskih kompanija u julu 2004. godine.
- Palestinske nevladine organizacije su pozvale na međunarodnu ekonomsku kampanju protiv Izraela “sve dok Izrael ne prestane kršiti međunarodno pravo i univerzalna ljudska prava“, u julu 2005. godine.
- Kanadski sindikat državnih službenika je u maju 2006. godine odobrio rezoluciju kojom se „podržava međunarodna kampanja bojkota Izraela, sve dok Izrael ne prepozna pravo palestinskog naroda na samoopredjeljenje“.
- Kongres južnoafričkih sindikata je napisalo pismo podrške bojkotu Izraela.
- Ujedinjenja crkva Kanade je skupštinskim glasanjem 2003. godine podržala bojkot.
- Sabor Crkve Engleske podržava bojkot
- Britanska Nacionalna unija novinara je pozvala na bojkot u aprilu 2007. Godine.
- U maju 2008. godine, irski sindikat javnog sektora i usluga je donio dvije rezolucije kojima kritikuje izraelsko nasilje nad Palestincima i poziva na bojkot izraelskih dobara i usluga.

Neke od ovih kompanija posluju i u muslimanskim zemljama i zapošljavaju muslimane – ako ih bojkotujemo, zar nećemo oštetiti i muslimane?

Moramo na to gledati kao priliku, ne gubitak. Uzmimo primjer Coca-Cole na Bliskom istoku: bojkot ih je pogodio toliko da im je prodaja opala za 60%. To je stvorilo priliku za muslimansku alternativu – ZemZem Cola iz Irana, koja je dobila dio tržišta koju je Coca Cola izgubila. ZemZem Cola je u svojoj prvoj sedmici prodala 4 miliona proizvoda! Ta kompanija sada planira izgraditi fabrike u zaljevskim zemljama, a time i zaposliti lokalnu radnu snagu. Prvi put čak i evropske zemlje kao što je Danska uvoze ZemZem Cola.

IslamBosna.ba

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!

Lejla: komentar modifikovan dana: Thu Jan 01, 2009 12:51 am; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Wed Dec 31, 2008 12:29 am

spisak jevrejskih brendova i onih u kojima imaju udijela

http://www.inminds.co.uk/boycott-brands.html
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Thu Jan 01, 2009 12:53 am

Saudijski učenjak Avd el-Qarni donio je fetvu da je dozvoljeno napadati interese izraelske vlade, njenih institucija i pojedinaca u cijelom svijetu, zbog vojne agresije nad Palestincima. U isto vrijeme, ostali učenjaci i intelektualci pozvali su arapske i muslimanske zemlje na prekid odnosa sa Izraelom i dostavu vojne pomoći Palestincima kako bi se suprotstavili okupatoru.El-Karni je izdao fetvu koja traži od muslimana na svakom pedlju zemlje, napad na izraelsku vladu zato što je "objavila rat svim muslimanima prije mnogo godina".

On je za Aljazeera.net izjavio: "U svojoj fetvi sam pošao od šerijatskih dokaza, bez emotivnih impulsa, iako su naše emocije podignute do krajnjih granica, u bolu radi onog što se dešava u Gazi".

On dodaje da su Izraelci "Objavili rat ummetu i vršili likvidacije Palestinaca u Libanu, Tunisu i mnogim evropskim zemljama. Ubijali su djecu, žene i starce. Oni su ti koji su čitav svijet učinili poprištem borbe i kršili su zakone". Po el-Karniju "Ovi cionistički cionisti prekršili su sve moralne vrijednosti, božanske i ljudske zakone. Ničega se nisu pridržavali kroz svoju historiju. Prema savremenoj pravnoj terminologiji, oni su ratni zločinci, umiješani u genocid. Stoga je potrebno da cijelo čovječanstvo ustane, a ne samo muslimani, kako bi se ovaj nered, zlo i terorizam zaustavili".
Saopštenje uleme

U istom kontekstu, mnogobrojni šerijatski učenjaci, mislioci i daije, pozvali su arapske i muslimanske vlade na doturanje "svih mogućih sredstava podrške", u što spada i vojna podrška radi odbrane vlastitih života, kao i aktivnosti "na razbijanju nepravedne blokade nad Gazom i konačnom otvaranju graničnih prijelaza".

Potpisnici saopštenja, čiji je primjerak primila i Aljazeera.net, dali su podršku palestinskom narodu i pozvali na prevazilaženje razlika, te na "jedinstvo u suprotstavljanju zločinačkom neprijatelju, strpljenje, čvrstinu i obraćanje Allahu da otkloni ovu agresiju".

U saopštenju se navodi da "iz samog toka događaja i dobivenih informacija, postaje očigledno da ovaj cionistički napad ima regionalnu i međunarodnu podršku, s ciljem slamanja volje za otporom prema cionističko-kolonijalističkom planu".

Saopštenje poziva Arape i ostale muslimane "da izvrše dužnost, tako što će pomoći palestinski narod i suprotstaviti se zločinačkom neprijatelju svim mogućim sredstvima, čime brane sveta mjesta islama, sve muslimane i svoja ognjišta". Također, poziva "slobodoumne ljude i narode svijeta, nevladine organizacije na svakom mjestu i međunarodne organizacije da izvrše pritisak na zločinački cionistički režim, kako bi zaustavio agresiju".

S druge strane, saudijski daija i učenjak Selman el-Avda je pozvao predsjednike i kraljeve arapskih i muslimanskih država, naročito saudijskog kralja Abdulllaha ibn Abdulaziza i egipatskog predsjednika Hosnija Mubaraka, da se oštro i snažno suprotstave Izraelu i ukinu blokadu Gaze.

Preveo: Hasan Musagić

BH Muslim Monitor - Aljazeera.net

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Thu Jan 01, 2009 1:03 am

Ja imam neki produkata od Loreal ili iz Hema. ali ni jedan ne pocinje sa 729
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Sun Jan 04, 2009 9:29 pm

Sestro, jedno je neshto shto je proizvedeno u Izraelu i mahom se prodaje po nashim zemljama i njima raste ekonomija. Ti produkti pochinju sa 729. Bojkotom tih proizvoda njima direktno ekonomija propada.

Drugo, ove slike od Loreala, Nokije, McDonaldsa...itd., je takodje za bojkot jer oni svojom zaradom pomazhu Izrael. Razumijesh li sad ?

Bojkot Izraela ima dvije strane, direktan bojkot proizvoda koji su proizvedeni u Izraelu koji utiche na razoj te drzhave i bojkot navedenih proizvoda koji se proizvode shirom svijeta, a te kompanije ulazhu u Izrael.

Znachi, da bi bojkot bio uspjeshan, moraju se bojkotovati obje strane.

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Sun Jan 04, 2009 9:42 pm

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Sun Jan 04, 2009 9:47 pm

AAminAA (citat):
Sestro, jedno je neshto shto je proizvedeno u Izraelu i mahom se prodaje po nashim zemljama i njima raste ekonomija. Ti produkti pochinju sa 729. Bojkotom tih proizvoda njima direktno ekonomija propada.

Drugo, ove slike od Loreala, Nokije, McDonaldsa...itd., je takodje za bojkot jer oni svojom zaradom pomazhu Izrael. Razumijesh li sad ?

Bojkot Izraela ima dvije strane, direktan bojkot proizvoda koji su proizvedeni u Izraelu koji utiche na razoj te drzhave i bojkot navedenih proizvoda koji se proizvode shirom svijeta, a te kompanije ulazhu u Izrael.

Znachi, da bi bojkot bio uspjeshan, moraju se bojkotovati obje strane.

Znam ja ovo Amina, al sam bas obracala paznju na 729 pa sam vidjela da nema produkata sa tim brojom.
Moram isprintat ovu listu. jer insan kad je u trgovini brzo zaboravi i uzme nesto od ''nesle, maggi ili danone''
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Sun Jan 04, 2009 9:50 pm

Znam seko, chovjek se zbuni, shejtan uchini svoje. Dobra ti je ideja da se ovo isprinta i ja cu vallahi.

Ukucaj na google "Boycott Israel" i naci cesh svashta neshta ....

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Sun Jan 04, 2009 10:50 pm

Bojkotujte Izraelske hurme !

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Sun Jan 04, 2009 11:27 pm

BRANDS & LABELS TO BOYCOTT

http://www.inminds.co.uk/boycott-brands.html

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Thu Jan 08, 2009 3:53 pm

STARI SNIMAK.

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Fri Jan 16, 2009 9:15 pm

STAVIMO NA NAŠE PROFIL SLIKE OVU SLIKU O BOJKOTU IZRAELA!

Kada je počela agresija na Gazu, pokrenuta je akcija postavljanja palestinskih simbola na FB profil slike. Mi iz bosanskog networka smo uglavnom koristili sliku onog palestinskog dječaka sa zastavom, ostali su koristili neke druge, ali sve u svemu, akcija je bila vrlo uspješna, jer je stvarno odaziv bio veliki.

Najkonkretniji način na koji možemo pomoći Palestini, a Boga mi i odmoći Izraelu je sveopći bojkot svega št dolazi iz Izraela. Mislim da smo svi koji smo članovi ove grupe svjesni toga, čim smo tu

Jedan ovakav bojkot je bio jezičac na vagi koji je srušio apartheidsku Južnoafričku republiku. Ali u tome se uspjelo jer je to bio jedan ogromni, međunarodni, međureligijski pokret. Da bi nešto postalo tako veliko da može utjecati na politička zbivanja u svijetu, makar malo, onda mu se mora pristupiti ozbiljno i planski kako bi se kod ljudi probudila svijest potrebe bojkotovanja ovakvih zločinačkih režima, i kako bi se kod ljudi probudila svijest da je potrebno da se aktivno uključe u popularizaciju i promoviranje samog bojkota.

Bojkot Izraela se u određenoj količini provodi već godinama, međutim, nikad nije uspio prerasti u nešto veliko i dobro organizirano. Uglavnom se ljudi pojedinačno ili u nekim manjim grupama odlučuju za to, ali bojkot nikad nije dostigao onaj level koji zaslužuje i koji je potreban u ovom slučaju.

Na nekim vrlo popularnim stranicama ( Guradian.co.uk npr. ) se puno priča o bojkotu, i mnogo ljudi je već izjavilo da će nakon svega viđenog ovih dana i sami bojkotovati izraelske proizvode. I ovdje na Facebooku pričamo o tome, i na nekim drugim stranicama itd..

Najbolje bi bilo da je sve to nekako uvezano, pa da se mogu raditi zajedničke akcije promoviranja bojkota, ali nije to lako napraviti u samom startu, zato sad na početku trebamo raditi na tome bar na pojedinačnim mjestima gdje se okupljaju ljudi koji su spremni za bojkot, i koji su spremni za aktivizam oko njegovog predstavljanja masama, i njegovog omasovljivanja.

E tu dolazimo opet do avatara tamo negdje sa početka ovog teksta. Kako rekoh, ti avatari su bili odlična ideja, ali ti avatari trenutno samo iskazuju našu podršku narodu Palestine, ali nude malo konkretnoga oko pomaganja narodu Palestine.

I zato ću ovdje iznijeti prijedlog oko kojeg su se složili svi sa kojima sam pričao oko toga :

STAVIMO NA NAŠE PROFIL SLIKE OVU SLIKU O BOJKOTU IZRAELA!

http://www.facebook.com/topic.php?uid=47545495058&topic=7889

Lejla: komentar modifikovan dana: Fri Jan 16, 2009 9:29 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Fri Jan 16, 2009 9:25 pm

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Sat Jan 17, 2009 10:51 pm

BRANDS & LABELS TO BOYCOTT
(Marke i nalepnice koje bojkotujemo)

-AUCHAN - intimno rublje

-BIOTHERM - kozmetika

-BANANA REPUBLIK - odjeca

-HUGO BOSS -

-B.B. - (slatkisi)

-CALVIN KLEIN

-BUITONI

-J. CREW

-CARREFOUR - zenska rublje

-COCA COLA

-DANONE

-CLINIQUE - kozmetika

-DIM - zensko rublje

-DISNEY

-DONNA KARAN

-GAP - rublje

-LA MER

-LABORATOIRES GARNIER - zenske farbe i td ...

-PERRIER

-HELENA RUBISTEIN

-JO MALONE

-JUST MY SIZE - rublje

-LANCOME - kozmetika

-GIORGIO ARMANI

-LIBBY'S -

-LIDEX - rublje

-JC PENNEY - rublje

-TEHIBO - carape

-LOREAL - kozmetika

-PRESCRIPTIVES

-ARAMIS

-HEMA - holandske robne kuce sa svojim proizvodima

-MARKS & SPENCER - odjeca

-KLEENEX

-ORIGINS

-MAYBELLINE - kozmetika

-MAGGI - prehrana

-NESTLE - prehrana

-LA ROCHE-POSAY -

-PRYCA - odjeca

-REDKEN - kozmetika

-RALPH LAUREN - parfemi

-PLANTEX - rublje

-VICHY LABORATOIRES

-SELFRIDGES & CO - trgovine

-SHREDDIES - zitarice

-STRUCTURE - muska moda

-TOMMY HILFIGER

-KIT KAT - slatkisi

-VITTEL

-VICTORIA'S SECRET - intimno rublje

-AMBI PUR - osvjezivaci vazduha

-WONDERBRA - rublje

-JONSON & JONSON - proizvodi za bebe

-AOSTE-meso

-DOUWE EGBERTS - Kahvaa i aparati za kahvu

-KIWI - obuca

-BALI -rublje

-HANES - odjeca i rublje

-LAVABLE -rublje

-CHAMPION - sportska odjeca i obuca

-HILLSHIRE FARM - meso

-SARA LEE - pekare

-OUTER BANKS - maice,sportska garderoba

-PICKWICK - cajevi

-REVLON - kozmetika

-BALL PARK - meso

JIMMY DEAN - meso

-KOTEX

-SANEX - kozmetika za tijelo

-MAISON CAFE - Kahva i proizvodi za kafu

-HUGGIES - proizvodi za bebe

-SUPERIOR COFFEE - Kahva i proizvodi za kahvu

-RIVER ISLAND - odjeca

-KIMBERLY-CLARK

-NUR DIE - odjeca

-WHITE BARN CANDLE COMPANY - svijece

-MAST INDUSTRIES - oprema

-EXPRESS (667 trgovina)

-EXPO Design Centers

-GEORGIA LIGHTING

-STRUCTURE (469 trgovina)

-VILLAGER'S Hardware stores

-LERNER NEW YORK (560 trgovina)

-PILAO - kahva i proizvodi za kahvu

-MAITENANCE WAREHOUSE

-HENRI BENDEL (Fifth avenue - single store)

-INTIMATE BRANDS , Inc .-which includes

-THE LIMITED (389 trgovina)

-New York and Company (79 trgovina)

-HOME DEPOT - maloprodaja

-APEX SUPPLY COMPANY

-DR PEPPER (Schweppes-see below)

-FANTA

-SPRITE

-SCHWEPPES

-LILT

-FRUITOPIA

-SUNKIST

-KIA ORA

-TIME magazine ,LIFE magazine, TIME-LIFE books, etc.

-ICQ (internet chat program)

-AOL internet

-CNN

-NOKIA electronic products - mobile phones, tvs.etc

-IBM

-SKY TV Network

-FOX TV Network (85% share)20th Century Fox Films, Fox Kids, etc

-STAR TV Network:hindi channels, chinese channels (Phoenix), Granada (uk), CNBC

-NATIONAL GEOGRAPHICAL

-WEEKLY STANDARD NEWSPAPER, TV GUIDE

-The New York Post (US) novine

-News of the World (UK)

-THE SUN (UK)

-THE TIMES (UK), Sunday Times, Times Educational Suppliment (TES), etc

-THE TELEGRAPH (Australia), Gold Coast Bulletin, Herald Sun, Independent Newspapers Ltd, Newsphotos, Sunday Herald, Sunday Mail ..etc... lots more Australian papers!
-Harper Collins Book Publishers, Ragan Books, Zondervan

-NURSERY WORLD, Rawkus, NDS, Mushroom Records, ChinaByte.com, Festival Records.

-INTEL

-GOSSARD - rublje

-STARBUCKS COFFEE STORES (4,709 lokacija u svijetu)

-MC DONALD'S - preko 30,000 restorana u 121 zemlju

-TIMBERLAND COMPANY (odjeca i obuca)

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Sat Jan 17, 2009 11:14 pm

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Sun Jan 18, 2009 1:02 am

Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Sun Jan 18, 2009 11:05 pm

Cini mi se da svaki puta kada vidim jednu od ovi listi za boycot primjetim nove ''brands''

Nisam znala da je i nivea njihova i ariel i... skoro sve
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Sun Jan 18, 2009 11:14 pm

Mahnoor (citat):
Cini mi se da svaki puta kada vidim jednu od ovi listi za boycot primjetim nove ''brands''

Nisam znala da je i nivea njihova i ariel i... skoro sve

U pravu si seko,i ne cini ti se uopste i ja se iznenadim isto kad vidim neki novi proizvod ili marku Zato i postavljamo te slike tu jer sto ih vise budemo gledali(a svakim danom je vise onih za koje nismo znali da ih treba ) zapamticemo sta treba bojkotovati

Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Mon Jan 19, 2009 1:45 am

nažalost,za dosta toga nemamo alternative.
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Sun Jan 25, 2009 11:51 pm

Doncafe

Šaljem vam kratak tekst s informacijama o vlasništvu nad Doncaféom. Sve informacije možete sami potvrditi i kratkim istraživanjem na internetu, a da bi vam bilo lakše, u tekstu imate i direktne linkove na koje možete otići i vidjeti da se radi o izraelskoj firmi (osnovanoj još u 30-im godinama u Izraelu od strane jevrejskih doseljenika).

Doncafé

Doncafé je u potpunom vlasništvu izraelske Strauss Group. Strauss Group je jedna od vodećih proizvođača i distributera kafe u svijetu. Druga je po veličini kompanija u sektoru hrane i pića u Izraelu.

Ova grupacija je 2005. godine preuzela potpuno vlasništvo nad Doncafé (a od januara 2003. godine su Doncafé i Strauss bili u strateškom partnerstvu). Izvor: zvanična webstranica kompanije u BiH i Srbiji (strauss-group.rs.)

Na zvaničnoj stranici Strauss Group, u sekciji pod brendovima nalazi se i Doncafe (link: strauss-group.com/DoncafeSerbia).

U Bosni i Hercegovini je prisutna pod imenom Strauss B-H d.o.o., poznata po svom brandu Doncafe.

Još informacija o Strauss Group:
http://en.wikipedia.org/wiki/Strauss_(company)

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima   Today at 12:23 am

Na vrh Go down

Zašto bojkotujemo izraelske proizvode i kakve efekte bojkot ima
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1