Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

Novinar Busha gađao cipelama!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Novinar Busha gađao cipelama!   Mon Dec 15, 2008 9:44 pm

'Ne smeta me to', rekao je Bush i poručio prisutnima da se smire'
Usred presice u Bagdadu, ogorčeni irački novinar je skočio sa stolice i otvorio paljbu, urlajući na Busha: 'Pseeeto!'. Teksašanin je više no spretno izbjegao prvu cipelu, a onda je zavladao totalni kaos.

TAJNI POSJET

Bush će Iraku reći zbogom

Irački novinar nazvao je američkog predsjednika Georgea W. Busha, koji je nenajavljeno doputovao u Irak, "psetom" na arapskom, gađavši ga svojim cipelama. Dok je prema njemu bacao cipele, vikao je da je prva je pozdrav iračkog od naroda, a druga da je za sve udovice i siročad rata.

Iračko sigurnosno osoblje i američki tajni agenti odmah su ščepali novinara, koji je počeo vikati i odupirati se, odvukavši ga iz prostorije u kojoj je u tijeku bila zajednička konferencija za novinare iračkog premijera Nurija al-Malikija i Busha.

Cipele su prilično promašile metu - za oko 4,5 metra, prenose novinari. Jedna je preletjela iznad glave američkog predsjednika, udarivši u zid iza njega. Bush se s nelagodom nasmijao, a Maliki je izgledao vrlo napeto.

"Ne smeta me to", kazao je Bush, pozvavši sve prisutne da se smire. Na pitanje novinara, nakon konferencije, o incidentu koji se dogodio, američki je predsjednik odgovorio kako taj čin nije osjetio kao nikakvu prijetnju. Ostali irački novinari ispričali su se Bushu zbog ponašanja svojeg kolege - televizijskog novinara.

Novinar je brzo odvučen iz prostorije (Foto: AFP)

Bush je u nenajavljeni i oproštajni posjet Bagdadu doputovao u nedjelju. Kratak posjet od nekoliko sati Bijela Kuća je objavila kada je on već stigao u Irak.

Odlazeći predsjednik SAD-a se došao pozdraviti s iračkim dužnosnicima, zahvaliti postrojbama i proslaviti novi sporazum o strateškoj sigurnosti, navela je Bijela Kuća.

To je četvrti posjet Georgea W. Busha Iraku nakon što je naredio invaziju te zemlje 2003. godine.

Od ožujka 2003. više od 4 200 američkih vojnika ubijeno je u Iraku gdje je poginulo i više desetaka tisuća Iračana.

Trenutačno se u toj zemlji nalazi 146.000 američkih vojnika.

'Rat nije završen, pobjeda blizu'
"Rat još nije završen, no zaključenjem sporazuma (o sigurnosti između Iraka i SAD-a), odvažnošću iračkog naroda i iračkih vojnika, američkog vojnog i civilnog osoblja, odlučni smo na našem putu prema pobjedi", izjavio je Bush.

"Zadaća nije bila lagana, no bila je potrebna zbog američke sigurnosti, zbog nadanja iračkoga naroda i zbog mira u svijetu", rekao je Bush nakon sastanka s iračkim predsjednikom Jalalom Talabanijem.

Net.hr|Hina

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Mon Dec 15, 2008 9:44 pm

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Mon Dec 15, 2008 10:44 pm

Allah ovoga brata nagradio Dzenetom inashAllah

Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Tue Dec 16, 2008 12:23 am

Dina (citat):
Allah ovoga brata nagradio Dzenetom inashAllah

Tako mi Allaha dz.s. ponosan sam na tog brata
Na vrh Go down
Hurejza
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Wed Dec 17, 2008 4:24 pm

takvaran - gađaj i ti leptira pa da budemo ponosni na tebe, znaš na kojeg mislim
Na vrh Go down
Hurejza
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Wed Dec 17, 2008 4:27 pm

a da mu Allah olakša i pomogne u onom što dolazi, da mu upiše ovo kao dobro dijelo u susretu sa neprevednim vladarom, ameen!
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Wed Dec 17, 2008 8:43 pm

Hurejza (citat):
takvaran - gađaj i ti leptira pa da budemo ponosni na tebe, znaš na kojeg mislim

Ko je taj leptir?????

Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Wed Dec 17, 2008 11:59 pm

Hurejza (citat):

ma nebi ja mogo na brata po vjerii
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 18, 2008 12:09 am

Dina (citat):
Hurejza (citat):

Ko je taj leptir?????
Jedan brat malo je na svoju ruku..
Dovescu ga ja u red insAllah
Na kraju ima da
Na vrh Go down
Hurejza
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 18, 2008 12:18 am

inshaAllah da bude tako, ameen
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 18, 2008 6:14 pm

Shteta shto su snimak sklonili sa neta.....

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Fri Dec 19, 2008 1:20 am

InsAllah

Ali cini mi se da nebi pomogla ni "dupla doza" , neznam za vojnice cizme...
Bas steta za snimak ali sigurno to neko ima.... provericu.
Na vrh Go down
I am a Muslim
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Fri Dec 19, 2008 10:33 am

Na ovom linku pogledaj te kako je Bush preživio antentat.

http://www.liveleak.com/view?i=bf6_1229286947
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Fri Dec 19, 2008 11:35 pm

Es sellamu alejkum brate sta je sa tobom....
Kako kaze jedan moj brat "tebe nema, nema pa ne dodjes" (malo se zaneo) ....
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Fri Dec 19, 2008 11:56 pm

Ovaj snimak je dobar mashAllah.Ali ovaj brat me je bas onako odusevio .Da mu Allah olaksa iskusenja kroz koja sigurno sad prolazi .Ali ja sam zaista ponosna na njega kao i vecina ostalih muslimana.

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Sat Dec 20, 2008 12:27 am

MUNTEZARE, RUKE TI SE POZLATILE!

Allahu ekber! Taman kad insan pomisli da su se oni koji se smatraju pripadnicima islamskog ummeta pomirili s poniženjima i da je među njima sve manje junaka, pojavi se neko ko obori tu sumnju i pokaže da još ima junačkih ruku. Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, obavijestio nas je da je najveći džihad uputiti riječ istine vladaru nasilniku. (Ebu Davud)

Nema sumnje da je dunjaluk ispunjen zulumom i da je ovo vrijeme kada se mnogo priča o ljudskim pravima, a istovremeno se ta prava najviše krše, i kada se priča na sva usta o vrijednosti ljudskog života, a svakodnevno se oduzimaju bez razloga desetine nevinih života, najčešće muslimanskih. Primjere navedenog ne treba nabrajati jer ih je mnogo i svakodnevno ih vidimo u svome okruženju ili na televiziji. Jedna od osoba kojoj na tome možemo slobodno ''zahvaliti'' je još prisutni američki predsjednik Bush. Godine njegove vladavine možemo jednostavno opisati kao CRNA HRONIKA 21. stoljeća. Svoju je državu doveo do ekonomskog kolapsa i poreske obveznike SAD-a napravio velikim maloumnicima tako što je milijarde njihovog novca na njihove oči rasipnički trošio zadovoljavajući svoje krvničke i fašističke ciljeve diljem Iraka, Afganistana i drugih dijelova svijeta gdje god je poslao svoje krstaše. Pametni ljudi se sigurno mogu složiti na konstataciji da veći psihopata nije boravio u Bijeloj kući. Da je dozvoljeno proklinjati osobe po imenu, bilo bi mi veliko zadovoljstvo proklinjati baš njega.

Poznata narodna izreka glasi: ''Obraz nije đon'', međutim ima onih kod kojih je pojam obraz nepoznanica. I po pitanju toga ne možemo zaobići teksaškog kauboja koji i nakon svega što je uradio iračkom narodu, ponovo ih posjećuje da se oprosti sa njima kao da ih je spasio od gladi i smrti. Danas je i onima koji su na početku mislili da im on donosi dobro, jasno da su se nad Irakom nadvili crni oblaci onog dana kada su Bushovi krvnici ušli u Irak. Zbog već jakog pritiska na Irak, taj jadni narod morao se nazohor smijati tom katilu, ali svemu ima granica.

Svoju junačku ruku javno je pokazao novinar Muntezar ez-Zejdij, novinar satelitskog kanala El-Bagdadija, isprativši Busha na, jednim dijelom, njemu dostojan način jer zaslužuje i dosta gore od toga. To je još jedna javna opomena američkom narodu kome su dva puta dali svoj glas. Neka im bude jasno kakav ih je maloumnik uspio dva puta obmanuti. Cipela u lice Bushu je ujedno i cipela u lice njegovom narodu, pa neka ih bude sramota. Ali je problem što su to vrlo kasno shvatili, nakon što im je ugled u svijetu pao ispod svake granice.

Gledajući kako junačka ruka baca cipelu prema Bushu, poželio sam da postoji još takvih ruku koje će u lice nasilniku baciti svoju cipelu. Neka bude i pouka arapskom svijetu da je i njih ujedno osramotio Muntezar koji je jedini ostao da to uradi javno. Zar je arapski svijet došao do te granice da mu novinar mora braniti obraz? Šta su čekali do sada?! Zar im je toliko trebalo da javno pljunu u lice najvećeg teroriste ovog stoljeća?!

I na kraju ovog glasnog razmišljanja koje dijelim s vama, želim kazati da se nadam da ću jednog dana biti počastvovan da jako stisnem ruku Ez-Zejdiju i da kažem javno da je njegova ruka, dok je bacala cipelu na krvopiju muslimanske nevine krvi, ujedno bila i moja ruka.

Muhamed Ikanović
minber.ba

Na vrh Go down
I am a Muslim
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Sun Dec 21, 2008 11:51 am

takvaran (citat):

Alejkumu selam ve rahmetullahi!

Evo me, dođem ja na forum često poslije sabah namaza, ali ne bude nikoga na forumu.
Vidim ja da vi ovdje često i kahve ispijate, ali ja vazda zakasnim na kahvu.

Zato inš'Allaha ima da popijemo jednu ovakvu džezvu kahve da sve propušteno nadoknadimo:

( slika baš nije u najboljem izdanju, ja sam je ono malo isjeckao )

I am a Muslim: komentar modifikovan dana: Sun Dec 21, 2008 11:55 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
I am a Muslim
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Sun Dec 21, 2008 11:54 am

OPET BIH GAĐAO 'VELIKOG ŠEJTANA'

IRAČKI novinar Muntadhar al-Zaidi koji je svjetsku javnost oduševio bacajući cipele na Georgea Busha tijekom njegovog posjeta Iraku tvrdi da su mediji iskrivili njegovu ispriku i da bi Busha (ili "velikog sotonu", kako ga naziva) opet gađao.

"U pismu iračkom premijeru Al-Zaidi se ispričao samo Nuriju al-Malikiju. Kaže da ne osjeća nikakvu grižnju savjesti što je cipelama gađao 'velikog sotonu' Georgea Busha i dodao da bi napravio istu stvar da ga ponovo vidi jer Bushevi vojnici su pobili mnogo iračke djece", rekao je izvor blizak Al-Zaidijevoj obitelji za Fardanews.

Bush je, prema istom izvoru, i istražnom sucu kazao da je meta njegovog "atentata" bio Bush, a ne Al-Maliki kojeg voli i poštuje. Podsjetimo, irački novinar je tijekom press konferencije koju su u subotu održavali Bush i Al-Maliki svojim cipelama gađao američkog predsjednika i vikao "ovo je oproštajni poljubac od iračkog naroda, psu!"

Al-Zaidi je osjetio potrebu da opovrgne kako se ispričao Bushu, nakon što su američki mediji javili da je iračkom novinaru žao zbog onoga što je učinio. To je danas opovrgnuo i njegov brat Uday.

"To o čemu pišu Amerikanci nije prava isprika. Ako oni žele ispriku, prvo ga moraju osloboditi. Iako ne vjerujem da će se ispričati kad bude slobodan i bez pritiska", kaže Uday.

Index
minber.ba
Na vrh Go down
Emetullah
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Sun Dec 21, 2008 11:39 pm

Esselamu alejkum,

UKOLIKO I VI IMATE ZELJU DA KOJI PUT GADJATE BUSHA SA CIPELAMA POSJETITE SLJEDECI LINK

http://www.kroma.no/2008/bushgame/
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Sun Dec 21, 2008 11:55 pm

I am a Muslim (citat):
takvaran (citat):

Alejkumu selam ve rahmetullahi!

Evo me, dođem ja na forum često poslije sabah namaza, ali ne bude nikoga na forumu.
Vidim ja da vi ovdje često i kahve ispijate, ali ja vazda zakasnim na kahvu.

Zato inš'Allaha ima da popijemo jednu ovakvu džezvu kahve da sve propušteno nadoknadimo:

( slika baš nije u najboljem izdanju, ja sam je ono malo isjeckao )

Ti bas volis dosta kafe,,, ali ja je nepijem
Na vrh Go down
I am a Muslim
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Mon Dec 22, 2008 9:28 am

takvaran (citat):

Ova kahva je moja omiljena, zlatna džezva-vispak .Dobro ako ne piješ kahvu onda ćemo inš'Allah popiti sok od zohve?
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Mon Dec 22, 2008 8:03 pm

Emetullah (citat):
Esselamu alejkum,

UKOLIKO I VI IMATE ZELJU DA KOJI PUT GADJATE BUSHA SA CIPELAMA POSJETITE SLJEDECI LINK

http://www.kroma.no/2008/bushgame/

Ova je dobra

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Mon Dec 22, 2008 8:30 pm

Steta sto moze samo po 5 put da se pogodi

Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 25, 2008 12:00 am

I am a Muslim (citat):
takvaran (citat):

Ova kahva je moja omiljena, zlatna džezva-vispak .Dobro ako ne piješ kahvu onda ćemo inš'Allah popiti sok od zohve?
VaAllahi se nesecam da sam pijo sok od zohve ali ako ti garantujes ok
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 25, 2008 12:24 am

A mozda si pio sok od zove ili drenjina?

Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 25, 2008 1:52 am

Ovaj shto kazhe "zoHva" mora da mi je neki rod, i to poblizhi

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
I am a Muslim
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 25, 2008 12:01 pm

takvaran (citat):

VaAllahi se nesecam da sam pijo sok od zohve ali ako ti garantujes ok

To je ustvari sok od zove, iz domaće proizvodnje, samo sam ja ubacio još h, jer tako naši stari ljudi govore.
Iskreno rečeno, ja baš nešto i nevolim ovaj sok od zove, ima neki svoj čudan ukus. Rekoh da se malo našalim...

AAminAA (citat):
Ovaj shto kazhe "zoHva" mora da mi je neki rod, i to poblizhi

A šta bi rekla da sam rek'o: kiseli kupus i rasol.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 25, 2008 4:12 pm

Nije fazon u zovi ,kiselom kupusu a ni raslu vec u slohu H kojeg seka Amina koristi inace u raznim prilikama i kad treba i kad ne treba.

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 25, 2008 5:02 pm

Jednostavno seki AAmini slovo h dodje kao uzrecica

Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 25, 2008 6:17 pm

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 25, 2008 6:25 pm

Nemoj samo da nam jos seka Amina sad promijni i nik u Hamina ili Ahmina.

Na vrh Go down
I am a Muslim
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 25, 2008 6:53 pm

Izgleda da se nismo baš najbolje razumjeli, ne poznajem tako dobro Aminu kao što je poznajete vas dvije da bih znao što je mislila.
Onda možda i jesmo neki rod, jer i u mojoj porodici slovo h se često upotrebljava.
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 25, 2008 7:23 pm

Lejla (citat):
Nemoj samo da nam jos seka Amina sad promijni i nik u Hamina ili Ahmina.

Eto dobrog prijedloga. Dino, mijenjaj mi nick

AHmina je pravo dobar

I am a Muslim, onda mora da jesmo neshta u rodu

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Thu Dec 25, 2008 8:20 pm

Ma jasta nego ste neshta u rodu.

Na vrh Go down
BULAA
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Tue Jan 06, 2009 7:28 pm

Izađosmo iz teme.

A Buš i cipela ostadoše nedovršena priča
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Tue Jan 06, 2009 8:40 pm

Pa jeste nedovrsena ...
Ne pogodi brat Busha
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Tue Jan 06, 2009 9:51 pm

takvaran (citat):
Pa jeste nedovrsena ...
Ne pogodi brat Busha

Bas steta

A i da ga je pogodio nikakve koristi,jer bi to bio pogodak u prazno jer svima nam je poznato da Bush i nije neki uman covjek

Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Tue Jan 06, 2009 11:41 pm

Pa nebi se bas slozio oko "pogotka u prazno"
Zamisli da ga je pogodio u nos pa da mu potece krv malo ili da mu neki zub polomi....
A uman nije sigurno..

p.s. Nemoj te sad smatrate da sam ja neki "otkacen brat",
jednostavno zalim za promasajem
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Wed Jan 07, 2009 2:47 am

Ada u opste ne smatramo ali nebi bilo lose da ga je brat pogodio u nos eh sto bi se ismijala Nego reklo bi se da je Bush ili isao na neki tecaj ili mu nije prvi put da ga neko gadja nekim opasnim predmetom u ovom slucaju je to bila cipela ,pa je bio spreman i znao je kako da izbegne opasni predmet

Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Wed Jan 07, 2009 11:33 pm

tiganj bi mu bas dobor stajo ali onaj veliki za palacinke
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Sun Jan 11, 2009 4:40 pm

Na vrh Go down
Hanisa
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Sun Jan 18, 2009 4:10 pm

Hurejza (citat):
a da mu Allah olakša i pomogne u onom što dolazi, da mu upiše ovo kao dobro dijelo u susretu sa neprevednim vladarom, ameen!

Ma da su bratu istjerali oko i polomili mu tri rebra (prenese mi drugarica iz Amerike)
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Sun Jan 18, 2009 11:04 pm

SubanAllah

Allah ih kaznijo najvecom kaznom inshAllah.

Na vrh Go down
Emetullah
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Mon Feb 02, 2009 1:48 am

Uklonjena statua u čast novinara koji je gađao Buša

Statua u čast iračkog novinara koji je cipelama gađao bivšeg američkog predsednika Džordža Buša uklonjena je u subotu, samo dva dana nakon što je svečano otkrivena u Tikritu.

Direktorka sirotišta u tom gradu Fatin al-Nasiri kazala je da joj je iračka policija naredila da ukloni skulpturu cipele uz obrazloženje da dela sa političkom porukom ne smeju da budu izložena na državnom zemljištu. Statua cipele, veličine fotelje, svečano je otkrivena u četvrtak, u rodnom gradu pokojnog iračkog lidera Sadama Huseina.

Bagdadski umetnik Lait al-Amari opisao je svoje delo od fiberglasa i bakra kao simbol ponosa iračkog naroda. Na statui je urezana pesma napisana u čast Muntadara al-Zeidija, iračkog novinara koji je prošlog meseca bacio svoje cipele na Buša tokom konferencije za novinare u Bagdadu.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Novinar Busha gađao cipelama!   Today at 12:22 am

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1