Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

Trogodišnjak šokantno zlostavljan u Srbiji !

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Trogodišnjak šokantno zlostavljan u Srbiji !   Wed Dec 10, 2008 5:05 pm

Dječaku je slomljena vilica, pa ne može govoriti, a socijalna služba ga je zatekla kako se igra mrtvim psom, kao plišanom igračkom.

U kući bez struje i grijanja trogodišnji dječak igrao se s raspadnutim lešom psa kao s plišanom igračkom. Bio je samo u majici. Pokušao je nešto reći, ali nije mogao. Vilica mu je slomljena. Pretukla ga je majka Snežana M. (24) - rekla je direktorica Centra za socijalni rad u Jagodini, Biserka Jakovljević, opisujući scenu koju su

zaposlenici Centra zatekli u trošnoj kući u selu Stražilo, javljaju srpski mediji.

Dijete su odmah preuzeli socijalni radnici, koje su o zlostavljanju obavijestili susjedi. U bijegu od bivšeg muža, Snežana M. se doselila u Stražilo prije dvadesetak dana. Susjedi kažu kako je njezin sin svakog dana išao po selu gol i krvav, te da ga je čovjek s kojim Snežana živi, stalno tukao i izbacivao iz kuće po noći.

- Dijete nije oduzeo Centar za socijalni rad, nego otac Dragan. On živi u Požarevcu - rekla je Snežana za srpski Blic, nezainteresirana za sudbinu svog sina.

Ispred kuće se nalazi hrpa gnojiva, piše Blic, a "gomila ljudi stalno izlazi iz straćare i ulazi u nju". Sa Snežanom u kući žive još dva bračna para.

"Nešto me iznervirao mali tog dana..."

- Istina, dijete je bilo golo i prljavo, ali ga nisam tukla. Imam još dvoje djece. Oni su kod bivšeg muža u Požarevcu. Tamo smo trpjeli i ja i djeca. Svi su me izbacivali, i majka, i djed, i muž. Lomio mi je kosti, morala sam pobjeći. Došla sam u Stražilo prije 20 dana. Nešto me je iznervirao mali tog

dana, ne mogu se točno sjetiti što je bilo... Prvo dijete koje sam rodila hranila sam iz kontejnera. Najstariji sin je umro kad je imao pet godina. Bio je nepokretan, a bivši muž ga je stalno tukao - izjavila je majka Snežana, dok rukom u kojoj drži cigaretu, pišu novine, vrti zlatni lanac oko vrata.

Susjeda nemarne majke kaže da je ono što je posljednjih dvadesetak dana viđala u kući bilo jezivo. Dječak, kome do jučer ni ime nije znala, bio je konstantno zlostavljan, kaže ona.

- Jučer sam vidjela dijete kod trgovine. Bio je samo u ljetnoj majici, gotovo golo. Pitala sam ga što traži tu, a on je promucao da traži mamu. Uzela sam ga za ruku i dovela do kuće. Ona nije bila tu. Dijete je bilo gladno i od svoje kuće sam mu donijela kruha. Majka je došla poslije, pijana, uhvatila je sina i tresnula ga o pod. Rekla mu je: ''Idi kod oca, ne zanimaš me''. Bilo je strašno. Djetetu je počela curiti krv iz usta i nosa. Pitala sam ga voli li više biti kod tate ili mame. Rekao je da bi htio kod tate - rekla je susjeda Gordana.

Trogodišnji dječak je odmah oduzet majci i dodijeljen skrbnicima, kaže direktorica Centra za socijalni rad.

Javno.com

YUSUF A.S.

AAminAA: komentar modifikovan dana: Wed Dec 10, 2008 11:03 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Trogodišnjak šokantno zlostavljan u Srbiji !   Wed Dec 10, 2008 5:05 pm

Subhan'allah.... strahote ove....

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Trogodišnjak šokantno zlostavljan u Srbiji !   Wed Dec 10, 2008 9:08 pm

Da Allah sacuva,svako li se moze danas zvati roditeljem

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Trogodišnjak šokantno zlostavljan u Srbiji !   Wed Dec 10, 2008 10:59 pm

SubhanAllah jadno dijete.

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Trogodišnjak šokantno zlostavljan u Srbiji !   Today at 5:28 pm

Na vrh Go down

Trogodišnjak šokantno zlostavljan u Srbiji !
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1