Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

Laptop izaziva neplodnost kod muškaraca

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Laptop izaziva neplodnost kod muškaraca   Sat Dec 06, 2008 11:54 pm

Američki urolozi otkrili su da muškarci koji prenosni računar (laptop) pri korištenju veći deo vremena drže u krilima, imaju velike šanse da postanu neplodni.

Najnovija studija pokazuje da je najveći problem što dugo uključen laptop isijava veliku količinu toplote, pa zagreva genitalije, što dovodi do pada broja i kvaliteta sperme.
"Na kraju može dovesti i do neplodnosti", objasnio je urolog Državnog univerziteta u Njujorku Jefim Šejnkin.
U istraživanju je učestvovalo 29 potpuno zdravih volontera, starosti od 21 do 35 godina, kojima je merena temperatura genitalija pre i nakon korišćenja laptop računara. Pokazalo se da je temperatura u genitalijama ispitanika porasla za tri stepena Celzijusova za tri minute.

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Laptop izaziva neplodnost kod muškaraca   Sun Dec 07, 2008 12:37 am

E bas mi se neda da kupum laptop
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Laptop izaziva neplodnost kod muškaraca   Sun Dec 07, 2008 5:50 pm

ev sad imaš još i razlog da to ne učiniš
Na vrh Go down
I am a Muslim
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Laptop izaziva neplodnost kod muškaraca   Mon Dec 08, 2008 1:21 pm

Inš'Allah ja već dugo vremena planiram da kupim laptop jer mi stvarno treba za posla. A pošto pored svoje
dobre strane laptop ima i onu lošu tj. može dovesti muškarca do neplodnosti. Vodiću strogo računa da laptop
ne držim u krilu.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Laptop izaziva neplodnost kod muškaraca   Today at 12:23 am

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1