Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

Saopćenje u povodu napada na prostorije IZ-e u Sloveniji

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Saopćenje u povodu napada na prostorije IZ-e u Sloveniji   Tue Dec 02, 2008 10:14 pm

Mešihat Islamske zajednice u Sloveniji oglasio se saopćenjem za javnost u povodu napada na prostorije Islamske zajednice. U saopćenju se ističe "U noći sa petka na subotu, 28. novembra 2008. godine, nepoznati počinioci počinili su vandalizam na objektu Islamske zajednice u Republici Sloveniji u Grablovičevoj ulici 14.
Razbijen je prozor na ulazu u zgradu. Policija je bila odmah obavještena koja je odmah izvršila uviđaj i ocjenila nastalu štetu.

Nepoznati počitelj ostavio je za sobom tragove krvi što će policiji olakšati u traženju krivca.
U Islamskoj zajednici takva djela osuđujemo i žalimo da se takvo nešto može i dogoditi. Očekujemo, da će policija uraditi svoj posao te da će u buduće spriječiti takva nedjela.

muslimmonitor

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Saopćenje u povodu napada na prostorije IZ-e u Sloveniji   Tue Dec 02, 2008 10:16 pm

Jelinčič za zabranu gradnje prve slovenske džamije

Džamije u Europi nisu samo vjerski nego i politički centri iza kojih se sakriva ideologija - rekao je Jelinčič u razgovoru za televizijsku postaju POP-TV, najavljujući da će njegova stranka pružiti potporu prikupljanju glasova za referendum protiv gradnje džamije u Ljubljani koju je islamskoj zajednici obećao gradonačelnik Zoran Jankovič.
Takvu inicijativu vodi vijećnik u gradskoj skupštini i predsjednik "Civilne inicijative za čistu vodu" Mihael Jarc, a do sada je prikupio stotinjak potpisa.

- Jankovič želi deslovenizirati Sloveniju, a rezervnu domovinu ima u Srbiji. On želi postati slovenski predsjednik, ali mu to neće uspjeti - izjavio je Jelinčič.

Jankovič je rekao da su insinuacije da ima u Srbiji rezervnu domovinu grube jer je on lojalan slovenski državljanin.

- Ja sam čistokrvni mješanac i ponosan sam na podrijetlo oba roditelja - komentirao je Jankovič čiji je otac iz Srbije, a majka iz Slovenije.

- Jelinčič je poznat po netolerantnosti. Meni govori da imam rezervnu domovinu, a Srbiju je posjećivao u vrijeme Miloševića i izražavao im potporu - rekao je Jankovič, dodajući da - muslimani u Sloveniji imaju pravo na vjerski objekt i da bi bilo loše kad bi u Sloveniji većina na referendumu odlučivala o vjerskim pravima manjine - tvrdi Jankovič, nekadašnji direktor najveće slovenske kompanije Mercator.

Islamska zajednica u Sloveniji po navodima njezinih predstavnika ima oko 50.000 članova, a žele sagraditi prvu džamiju u Ljubljani na gradskom zemljištu koje im je Jankovičeva gradska uprava obećala ako prikupe 4,8 milijuna eura za otkup zemljišta. Do sada su prikupili oko jedan milijun eura.

Javno.com

Koja je ovaj covjek budala subanAllah.

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1