Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

Obrad primio Islam

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Obrad primio Islam   Wed Aug 20, 2008 12:19 am

U Sapni Obrad primio Islam

U srijedu, 30. 07. 2008. godine u džematu Vitinica bilo je veoma svečano. Naime, prije podne-namaza upriličena je svečanost prilikom dobrovoljnog prihvatanja Islama od strane devetnaestogodišnjeg Topić Obrada.

Izgovaranjem kelimei-šehadeta ovaj mladić je prihvatio Islam i za sebe odabrao ime Eldin. Svjedoci prilikom ovog čina bili su: Poljaković Rezudin i Samir. Duže vrijeme on se družio sa muslimanima i to druženje krunisao javnim prihvatanjem Islama. Kako je naglasio imam ovog džemata, Islam ef. on se ovim činom samo vratio onoj vjeri u kojoj je i rođen svaki čovjek.

Svečanosti je prisustvovao veliki broj muslimana iz ovog i okolnih džemata kao i glavni imam, predsjednik i sekretar MIZ Zvornik i imami iz okolnih džemata. Tokom programa nekoliko ilahija je izveo hor MIZ Zvornik, a svečanost je završena predajom šehadetname i prigodnih poklona od strane rukovodstva medžlisa. Nakon podne-namaza Eldin je za sve zvanice priredio svečani ručak. Neka ga dragi Allah pomogne i učvrsti na pravom putu.

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Obrad primio Islam   Wed Aug 20, 2008 12:25 am

mashAllah Elhamdulillah Allahu Ekber!!!!

Da ga Allah ucvrsti na pravom putu. Amiiiin
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Obrad primio Islam   Wed Aug 20, 2008 4:53 am

Allahu Ekber, masha'Allah

Citat :
Neka ga dragi Allah pomogne i učvrsti na pravom putu.

Aaaaamiiiiin ya Rabbel Alemin

Jeste li primjetili kod onih insana koji primaju Islam kako im nur i ljepota zasija na lice ? Nekako su ljepshi, freshki, zdravog izgleda elhamdulillah !

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Obrad primio Islam   Wed Aug 20, 2008 10:12 am

pa draga Amina kako nece biti, Allah ih ocistio od grijeha kao da su rodjeno djete.
A crninu njihovi lica (grijehe) odklonio. Elhamdulillah, zaista sva hvala pripada samo nasem Gospodaru.
Na vrh Go down
svjetlost duse
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Obrad primio Islam   Thu Aug 21, 2008 12:19 am

Mashallah, Mashallah
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Obrad primio Islam   Today at 5:30 pm

Na vrh Go down

Obrad primio Islam
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh