Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

Mesna-pita u lisnatom-tjestu

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
MINAA
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Mesna-pita u lisnatom-tjestu   Sun Jul 13, 2008 11:36 pm

Selam svima evo da otvorim jedan novi topic posebno za razne pite i bureke

Kupusna-pita u lisnatom-tijestu

Sastojci:
1 paket lisnatog-tijesta {450 gr.}
500 gr. mljevenog-juneceg-mesa
3 glavice crnog-luka

Zacini: so, biber po potrebi

Nacin pripreme:
Pripremite pleh na koji stavite papir za pecenje, lisnato tijesto koje ste izvadili prije na par sati da se odmrzne. Zatim luk oljustite i sitno nasjeckate, u serpu stavite malo ulja dodate luk i meso i prodinstate 15tak minuta. Lisnato tijesto malo razvaljate i onda polovinu fila stavite na prvu jufku, zarolate je i na krajevima pritisnete da se slijepe da nebi ispadao fil, takodje ponovite proces i sa drugom jufkom. Tako zarolate jufke stavite na pleh koji ste oblozili papirom za pecenje, pleh stavite u vrucu rernu na 220 C i pecete 20 minuta. Kada je burek pecen izvadite ga i prerezete preko polovine tako da dobijete 4 jednaka dijela, uz to posluzite kupus salatu .

Pitu sa lisnatim-tijestom pravimo tako sto, kao prvo same odaberete fil koji cete stavljati u tijesto, kao npr. kupus sitno izrendati i prodinstati na ulju dodati biber, so ja sam malo sitno nasjeckala sudzuke i sastavila sa filom, pa onda krompir, luk biber, so i tu mozete sitno nasjeckati suhog mesa ili sudzuke i filovati tjesto i trece to je fil od mesa koje se mora proprziti sa lukom dodati zacine i filovati tijesto, sigurna sam da takodje moze fil i od bundeve, sira ama bilokoji narvno, sve znamo da lisnato tijesto se pece nekih 20tak minuta pa zato se moraju prodinstati meso i kupus dok ovi drugi filovi brze se pecu.

Bujrum i prijatno:
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Mesna-pita u lisnatom-tjestu   Sun Jul 13, 2008 11:37 pm

MashAllah MINAA sto ova pita izgleda dobro

Allah te nagradio na ovako lijepim slikama i dobrim receprima inshAllah

Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Mesna-pita u lisnatom-tjestu   Sun Jul 13, 2008 11:39 pm

Ja gledajuci ovo izgladni.
isto tako sam pozeljala baklave uhh.. hocel me ko castiti???
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Mesna-pita u lisnatom-tjestu   Sun Jul 13, 2008 11:40 pm

MashAllah fine li pite seko Mino da te Allah nagradi.

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
MINAA
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Mesna-pita u lisnatom-tjestu   Sun Jul 13, 2008 11:55 pm

Mahnoor mila evo i baklava hehehj nadam se dame nece Admin izbaciti sa foruma zbog saranja i ovolikih slika

Bosanska baklava

Odlican recept.
Samo se pridrzavate recepta, nejma greske, baklava ce biti savrsena.

Sastojci:
1 kg. jufke
1 kg. oraha
1,5 kg, secera
2 zumanca
2 limuna
1 solja brasna
2 maslaca
2 dl. ulja

Nacin pripreme:
Prvo napraviti tirit.
Rukama izmrviti sto sitnije 2 zumanca sa brasnom i malo ih proprziti u rerni, da pozute. Ohladiti, pa zajedno sa 700 gr. oraha samljeti i dodati koru od 2 rendana limuna i 250 gr. secera.
300 gr. oraha sitno isjeckati rukom, dodati 250 gr. secera i odvojiti na stranu.
Istopiti 1 maslaca, dodati 2 dcl. ulja.
Dobro podmazati duboku tepsiju i sloziti 4 prazne jufke (svaku prije namazati), zatim sve do polovine tepsije svaku jufku posuti sakom mljevenih oraha. Dve jufke u sredini posuti sa 5 saka sjheckanih i 1 sakom mljevenih oraha.
Do kraja nastaviti sa 1 sakom sjeckanih i 1 sakom mljevenih oraha. Zavrsiti sa 3 prazne namazane jufke.
Baklavu staviti u rernu i 10 min. peci na 200c, kada baklava dobije lijepu rumenkastu boju smanjiti na 100c i peci 1 sat. Skuhati zaljev (agdu): 1 kg. secera, 1,5 l. vode, 1,5 isjecen limun, kuhati oko 20 min. Vrelu baklavu zaliti vrelim zaljevom. Ostaviti 3 dl. agde pa je staviti jos 5 min. da kljuca i ponovo preliti baklavu da bi imala onaj svoj sjaj po povrsini.Tako zalivenu baklavu poklopiti resetkom da se jufka ne podigne i ostaviti da zaljev upije do sutradan.

Bujrum i prijatno:

MINAA: komentar modifikovan dana: Mon Jul 14, 2008 3:59 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Mesna-pita u lisnatom-tjestu   Mon Jul 14, 2008 12:10 am

Draga mino Allah te nagradio.
Al neznam dali cu naci vremena u bosni da je napravim. mislim da cu prije otici da kupim
il cu doci kod tebe (ma da neznam gdje si hehehe)
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Mesna-pita u lisnatom-tjestu   Mon Jul 14, 2008 12:11 am

Masha'Allah Mina

Nek si ti nama doshla

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
MINAA
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: Mesna-pita u lisnatom-tjestu   Mon Jul 14, 2008 12:18 am

fala cure moje kako ste me lijepo ugostile Mahnoor mila procitaj ispod mog Avatora gdjesam
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Mesna-pita u lisnatom-tjestu   Today at 1:22 am

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1