Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

KAKO ZARADITI SEVAPE ???

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Tue Jul 08, 2008 8:31 pm

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuh!

Postovana braco i sestre u islamu, ovdje se na ovom forumu mashAllah lijepo svi druzimo i muhabetimo u ime Allaha pa mislim da bi uz sve to mogli i koji sevap vise zaraditi .

Mjesec ramazan nam se polako priblizava a meni se neke ideje vrte po glavi kako ga ne bi nespremna docekala . Razmisljam kako sa svojim skromnim mogucnostima odraditi neki projekat i pomoci bar malo muslimanima.

Kako ne bi smo sebi zadali previse obaveza koje mozda necemo biti u stanju odraditi najbolj onda da uradimo onoliko koliko smo u mogucnosti i koliko nama samima nece biti teret zato i mislim da pocnemo od nekih malih projekata.

Ovako po meni ramazan jeponajbolji mjesec za dawu medju nasim Bosnjacima ,jer tada najvise naroda i posjecuje dzamije .Pa tako razmisljam da odaberemo predavanja za pocetnike i da to dijelimo narodu .

Ja sam razmisljala da se svi ovdje ukljucimo i da nadjemo nekoliko audio predavanja za pocetnike i da se napravi jedan dobar CD sa predavanjima namijenjenim onima koji nemaju znanja o islamu i da se onda taj CD kopira u vise primjeraka i dijeli. Takodje uz to predavanje da ide jedan CD odabranih ilahija .

S obizirom da veliki broj naseg naroda dodje u dzamiju samo u 27 noci ramazana to bi bilo najbolje tada odraditi . Naravno braca su ta koja bi to trebala dijeliti na ulazima u dzamije inshAllah.

Pa javite se inshAllah ukljucite se u ovu diskusiju svi Allah vas nagradio .Recite sta vi mislite, ako imate neki predlog bujrum iznesite ga ovdje da svi zajedno prodiskutujemo ?

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuh!

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Tue Jul 08, 2008 9:25 pm

Es selamu alejkum

Dzezzak Allah Khajr Lejla, ideja ti je odlichna

Ja se time bavim vec duze vrijeme . Za "nase" obicno snimim ( po jednoj osobi ) :

1 )Kur'an na Bosanskom

2 ) 6 predavanja o Poslaniku a.s.,

3 )Hadisi Hisnul Muslim,Hadisi Imam Nevevija, i josh par od Abdulvarisa Ribe, sa mudrim izrekama Hasan el Basri ,

4 ) predavanja o namazu, Ramazanu, odnosi zene prema muzu, muza prema zeni, prema djeci i naravno nezaobilazno "hidzab" , smrt , kaburska iskushenja, Dzennet i Dzehennem,Strahote Sudnjeg dana ....

5 ) Price iz zhivota Ashaba i tabi'ina r.a.,

6 ) Ilahije ( ponekad )

Za one koji nisu nasi a muslimani su, recimo iz Pakistana, Arabije, Egipta

1 ) Qur'an na Arapskom sa prevodom na engleski

2 ) I predavanja od dr. Zakira Naika, Khalida Yasina, Feiz Muhammad... o svemu .

Voljela bih naci neki program koji cu moci koristiti za przenje video predavanja jer ih imam na stotine, na oba jezika.... I to bi dijelila, samo hajr insha'Allah. Mozhda jedan dan mi i to upali .

Uvjek u tasni imam po jedan par , za nashe i za ove druge. Ne zna insan kad ce ko naici , pa za svaki slucaj

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Wed Jul 09, 2008 7:24 pm

Sta je ovo nema novih ideja ? Niko se se vise ne javlja na ovu moju temu da iznese svoje misljenje eventualno nesto predlozi .

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Wed Jul 09, 2008 7:44 pm

Seko imam ja jednu ideju za tebe

Ako znash da u dzamiji u kojoj cesh biti ovog Ramazana insha'Allah ima mekteb, lijepo bi bilo pitati koliko ima djechice, pa im uzeti po jedan hidzab ili kapicu, po koji tespih. Eto, koliko da ih obradujesh. Ja i to planiram uraditi

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Wed Jul 09, 2008 7:51 pm

Sestre moje drage Allah vas nagradio svakim dobrom na ovom i na Onom svjetu.
Srce mi je zaigralo kad samo ovo cito...
Ideja je odlicna u najmanju ruku.
Volio bi ako mogu nekako pomoci.
Mislim da je ideja o predavanjima na cd bilo da su audio ili video koji bi se delili odlicna ideja, jer je to kako sam primetio bas ono sto nam treba i od cega bi se braca i sestre najvise okoristili.
Mislim da je to bolje nego stampati pa deliti kao skripte ili neke listove.
Selam alejkum sad moram ici ali nece ostati na ovome...
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Wed Jul 09, 2008 7:57 pm

Amin we ijjake akhi

Mogu ti reci da je zaista dobra ideja sa printanim tekstovima... Moracu da se bacim na posao... imam ih tone za sebe, lijepo bi bilo da to kopiram i razdjelim. Imam neke koje sam namijenila jednoj osobi, ali nije mi neshto palo na pamet da dijelim drugima, Allah te nagradio za ideju

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Wed Jul 09, 2008 8:18 pm

Amin brate da i tebe Allah nagradi inshAllah.

Dali ima mekteb ja to ne znam ,ali se nadam da ce se javiti brat Haris da nam kaze ima li mekteba u Osmanagica dzamiji ili nema .Ako ima nek ima u obavezu da sazna koliko ima djece tacno koliko decaka a koliko djevojcica. Ja iskreno im ne bih bas kupovala tespihe,jer ne vidim potrebu za tim nek djeca uce na prstima da zikre a i ne bih da sirim fintu ,jer je oko tespiha bilo puno problema siriom Balkana .

To za hidzabe mi se bas svidja ,ali ne znam za te kapice ,jer znas vec nase bosnje njima sve smeta ,jel ima mozda jos neka ideja ?

Ali prvo sacekajmo da saznamo dali ima mekteb ...

E sad sto se tice dijeljenja CDova sa predavanjima i ilahijama znate kod nas narod dodje jednom godisnje u dzamiju i tamo im dijele bombone i oni misle da ti bomboni kako oni kazu sa mevluda imaju posebnu vrijednost i da su neki ''mubarek bomboni'' . Zato ja i mislim da im se umjesto tih bombona treba dijeliti neki CD da oni i posle toga dana imaju sta cuti i razmisljati o islamu inshAllah.

E sad moze pomoci svako time sto ce dati neki predlog predloziti neko predavanje i to predavanje postirati ovdje da svi poslusamo . Ali trebaju nam predavanja za ljude koji imaju slabo znanja o islamu .Predavanja koja govore o Allahu da ljudi prvo spoznaju Allaha o tewhidu o ljepotama i blagodetima islama da onaj ko slusa pozeli ponovo da to preslusa . Zabrane i naredbe tek dolaze kasnije kad insan spozna svoga Gospodara .Narod koji nema znanja o islamu ne treba u pocetku strasiti zabranama i prepadati ih islamom da pomisle kako je islam tezak i da je u islamu sve zabranjeno ,jer nije tako .Mi znamo da je islam zaista lak ,jer islam je prirodan nacin zivota samo ga prvo treba upoznati da bi se svatila i uvidjela njegova ljepota ,sirina i sve blagodeti koje nam islam pruza.

Allah vas nagradio na javljanju sestro Amina i brate takvaran.

Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Wed Jul 09, 2008 8:30 pm

Lejla a sta kazes na fetvu shejha Bin Bazza po pitanju tespiha ? To nikako ne mozhe biti fitna subhan'Allah jer ipak , imamo mi ispraviti vazhinih stvari od tespiha...

Stalnoj komisiji za fetve u Saudiskoj Arabiji je postavljeno pitanje (broj fetve 17880/24 tom,269 str.) o korištenju tespiha prilikom zikra? Pa su odgovorili: ˝Korištenje tespiha prilikom brojanja zikra je dozvoljeno, jer ne postoji dokaz koji ukazuje da je to zabranjeno, i nema razlike u korištenju tespiha poslije namaza i drugih situacija, dok je brojanje zikra na ručne prste bolje, jer je u tome slijeđenje Božijeg Poslanika, salallahu alejhi ve sellem.˝ Fetvu potpisali šejh Bin Baz, Abdullah ibn Gudejan, Salih El-Fevzan, Abdul-Aziz Ali Šejh, Bekr Ebu Zejd.

Vjeruj da je moja nana uvjek koristila tespih, nek ja licim na nju insha'Allah ! A djeca se posebno obraduju , jer, ipak ce to da ih vuche vishe da zikre.... sjecam se po sebi, koliko sam puta dobila tespih od efendije u mektebu, kako sam se radovala i mnogo chesto zikrila, po dugo u noc.... Bolje jeste na prstima uciti zikr, ali nije zabranjeno ni bobice koristiti, bash kao i uchenjaci koshpice hurmi, kamenchice...

Ipak da se ne udaljavamo od tebe, sve sto nije zabranjeno - halal je.

I tebe da Allah dragi nagradi za sve ono shto si nanijjetila uraditi

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Wed Jul 09, 2008 8:59 pm

Seki ti poznajes nase Bosnjake nese podneblje a poslije svega Bin Bazz i insan i ima pravo na svoje misljenje koje nije obevezujuce ako za njega ne postoji dokaz iz Kur'ana i sunneta.Bas kao sto kazes imamo vaznijih stvari ispraviti pa zato i ne vidim zasto bi smo potencirali upotrebu tespiha ako za njom nema potrebe i ako postoji i najmanja sumnja da bi zbog toga moglo doci do bilo kakvih mimoilazenja medju muslimanima. Ako nemamo tespih znaci samim tim nema povoda za bilo kakvom polemikom i daleko bilo svadjom kao sto ih je vec i bilo .Ako imamo tespih dajemo povoda onima koji bi radi toga mogli napraviti svadju i sad ako nam nije do izazivanja problema normalno da cemo izabrati ovu prvu soluciju koja nam ne daje nikakav prostor za nesuglasice.

Ali tema nije tespih za tu fetvu znam ,ali ja i dalje zikrim na prstima. Meni je u redu da stare nane i dede tako zikre,jer su tako navikli a i stari su tesko im se koncetrisati .Ali mi smo mladi i zaista ne vidim ni najmanju potrebu za tim bobicama,brojanicom to jest tespihom .Seki i nije sve sto je zabranjeno halal postoje i mekruh stvari a one sigurno nisu halal.

Nego ti mi nikakav novi predlog ne iznese za tu musku djecu .A vidi svi ostali spavaju sta je ovo ?

Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Wed Jul 09, 2008 9:13 pm

pa seko ja ti napisah za mushke one kapice ( heklane ) .

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Wed Jul 09, 2008 9:57 pm

AAminAA (citat):
pa seko ja ti napisah za mushke one kapice ( heklane ) .

A procitali ti sta ja gore napisah vec ,mada iskreno i meni se svidjaju.

Nego nema brata Harisa mora da je otptovao negdje.

Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 7:47 pm

a gdje ste kontali to da dijelite.(grad,država,kontinent)?
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 8:05 pm

Es selamu alejkum

Lejla je za Ramazan insha'Allah u CG...

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 8:18 pm

eko87 (citat):
a gdje ste kontali to da dijelite.(grad,država,kontinent)?

Da neces ti da nam se pridruzis pa da onako dzematile odradimo par dzemata u ramazanu ?

Ja bih voljela da se i ostali pridruze pa da svi to radimo ovdje da to bude nas zajednicki mali projekat koji bi obuhvatio par dzemata inshAllah.

Ako nista da se bar sigurno odradi jedan dzemat meni je skroz nebitno dali ce to biti Bosna,Sandzak,C.G ,Kosovo to je skroz nebitno bitno je samo da se nesto radi da ne sjedimo i budemo samo pasivni posmatraci vec da radimo za islam i budemo onaj aktivni dio ummeta inshAllah.

Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 8:27 pm

Citat :
Da neces ti da nam se pridruzis pa da onako dzematile odradimo par dzemata u ramazanu ?
hoću,kao što znate ja sam iz SA,pa bih mogao tu djelovati a eto vi kažite u kojoj džamiji bi to bilo najproduktivnije,u mom mesdžidu za ramazan su sve nane i dede,oni i nemaju CD-player.
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 9:04 pm

Bismillah...

Što se mekteba pri našoj džamiji tiče, trenutno ne znam ima li mekteba, jer su i sa harfovima trenutno stali. A i ne idem u mekteb. :-) Ali čim budem u kontaktu sa braćom odozdo, raspitaću se, inšaAllah.
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 9:08 pm

eko87 (citat):
Citat :
hoću,kao što znate ja sam iz SA,pa bih mogao tu djelovati a eto vi kažite u kojoj džamiji bi to bilo najproduktivnije,u mom mesdžidu za ramazan su sve nane i dede,oni i nemaju CD-player.

Hajde da si napisao da jedan nema pa da se sastavi nesto para i da ga obradujemo inshAllah za Ramazan, ali svima sad bas i nismo u mogucnosti kupiti CD-player.

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 9:14 pm

Haris (citat):
Bismillah...

Što se mekteba pri našoj džamiji tiče, trenutno ne znam ima li mekteba, jer su i sa harfovima trenutno stali. A i ne idem u mekteb. :-) Ali čim budem u kontaktu sa braćom odozdo, raspitaću se, inšaAllah.

Cuj ne ides u mekteb e svasta jesi i ti neki .

Nego hajde raspitaj se i posavjetuj sa bracom dole inshAllah.

A nista ne rece za predavanja i ilahije ?

Eko to za Sarajevo ja zaista ne znam koja dzamija ,sta i kao to ces ti sam morati da vidis ,jer si ti tu na domacem terenu.

Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 9:28 pm

Haris (citat):
ne idem u mekteb. :-)

A shto bolan ?

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 10:12 pm

Vala nikad nism volio. Tjerali su me u mekteb, pogotovo nana rahmetullahi alejha ali nisam htio. Kasnije i amidžić i još nekol'ko od ostale rodbine, ali mekteb: nikako! Tek kasnije kad se biblioteka otvorila pri jednoj mahalskoj džamiji, e onda sam bio unstoppable. :-P
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 10:15 pm

Lejla (citat):

Volim ih.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 10:29 pm

Haris (citat):
Lejla (citat):

Volim ih.

A sevapi ?

Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 10:31 pm

Bilo bi možda dobro da svi u sljedećih par dana predložimo po par predavanja koja su po našem mišljenju najljepša, najuticjanija i koja su nas ostavila najveći utisak. A onda ćemo ili diktatorski ili demokratski odabrati par njih koja bi išla u serijsku rpoizvodnju.

A ilahije... Hmmm... Tri Hafiza, Ženski hor GHM medrese.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 10:50 pm

Haris (citat):
Bilo bi možda dobro da svi u sljedećih par dana predložimo po par predavanja koja su po našem mišljenju najljepša, najuticjanija i koja su nas ostavila najveći utisak. A onda ćemo ili diktatorski ili demokratski odabrati par njih koja bi išla u serijsku rpoizvodnju.

Ilahije nesto ovako:

http://minber.ba/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=4&id=35&Itemid=135

http://www.studio-din.com/modules.php?name=Content&pa=list_pages_categories&cid=3

Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 11:28 pm

Citat :
Eko to za Sarajevo ja zaista ne znam koja dzamija ,sta i kao to ces ti sam morati da vidis ,jer si ti tu na domacem terenu.

Jel može ovako:
Da ja na neki način dobijem jedan uzorak toga što ste planirali(npr.CD sa snimljenim materijalom)a ja bih se obavezao da ga umnožim u jedno 100com. o vlastitom trošku ili u tal sa braćom iz džemata koja su za projekat zainteresirana,pa da ja odredim jednu džamiju ili dvije te podijelim za Ramazan inšaAllah?
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 11:47 pm

Hajde onda da se bacimo na izbor predavanja .

Nego brate ti si student pa mislim da je za tebe to ipak povelik izdatak tako da ipak bi mi iz dijaspore tu trebali pripomoci inshAllah.

Nego hajde sad da trazimo predavanja i imajte u vidu da to tebaju slusati oni koji nemaju nikakvog znanja o islamu ili imaju vrlo malo znanja.

Predlagati i postavljati predavanja kao predloge mogu svi clanovi pa bujrum te svi koji zelite koji sevap zaraditi inshAllah.

Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 11:53 pm

Bujrum mile sestre na ovu stranicu koju sam postavila na svom profilu.

Brizna ruka sada ima i novi projekat elhamdulillah.
Sestre su kupovale materijal, tasne, odjecu (sve novo) i to ce se ishAllah ovog ljeta dati nekim sestrama kojima je potreban novac. One ce te stvari da prodavaju tako da bi sebi nesto zaradile.

Lejla ako budes kupovala neke stvari da poneses, javi mi da ti pomognem inshAllah!
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Thu Jul 10, 2008 11:57 pm

Ti bi to samnom u C.G .

A to sto se tice sestara sa Brizne ruke stigao mi je mail za tu novu akciju u koju se trebam inshAllah takodje ukljuciti .

Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Fri Jul 11, 2008 12:11 am

Haris (citat):

Shta mislite da mi snimimo po jednu ilahiju ( lichna izvedba ) i sve to saberemo na jedan CD BEZ MUZIKE pa da dijelimo uz predavanja

Hor " Bosnjacki"

YUSUF A.S.
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Fri Jul 11, 2008 12:14 am

Ja sam planirao da ovo uradim uz traženje dozvole imama džamije kako bi projekat dobio još više na ozbiljnosti.Imam bi to rekao prije teravije te bi to džematlijama bilo ''wow''.
Predlažem da se ovo ljudima pokloni u prvoj sedmici Ramazana dok su ljudi još zagrijani i imaju 15-ak 20 dana da to slušaju za vrijeme posta jer na žalost kako Ramazan odmiče ljudima popušta koncentracija za ibadete.
Ja sam za predavanja koji su urađeni studijski radi kvalitete zvuka,ilahije bez muzike.
Od predavača bih predložio Safeta Kuduzovića,Šefika Kurdića,Samira Avdića,Semira Imamovića,Abdussameda Bušatlića.
Teme predavanja predlažem:
-O osnovnim islamskim propisima,
-Džennet,Džehennem
-Safetov ders o ''vrijednosti Kurana''
-i sl. teme koje su striktno za početnike (fikh i fetve ne bih stavljao)
Od ilahija bi lijepo bilo staviti na CD Ahmeda Buhatira,El-Afasya onaj brat što radi na eng. ilahije ne znam kako se zove,stim da su u audio formatu jer zauzimaju manje prostora.
Eh sad ne znam da li je ''prevelik zalogaj'' da se uz CD pokoloni i još neki uljani miris,neka brošurica prigodna,možda i po kesica bombona(ne mevludskih ) djeci i sl. jer to plijeni ljudska srca.
Da vas Allah nagradi za ideju.AMIN!!!
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Fri Jul 11, 2008 12:24 am

ko, jeli mislis sam da przis te cd-e?

Ja ovdje imam tuce, bas te sto si spomenuo.
Ako neuspijem podjeliti a tebi budu potrebne, javi
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Fri Jul 11, 2008 12:27 am

da,mislio sam lično pržiti.pa eto dajte da se dogovorimo oko sadržaja i onda uradite eto vi jedan CD i meni ga proslijedite ja ga dostavim aBd široj masi
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Fri Jul 11, 2008 12:29 am

Samo da ne prigori pazite.

Paša, ba, dže si ti sto godina te nema!
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Fri Jul 11, 2008 12:30 am

eto me na MSN.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Fri Jul 11, 2008 1:00 am

MashAllah braco i sestre da vas Allah nagradi.

Pa hajde onda prvo vidite sa imamima dzamija kako su oni raspolozeni za nase planove i buducu akciju inshAllah.

Zaci brat Eko, Haris mozda i brat Takvaran .Bilo bi lijepo kad bi sa tim predavanjima i ilahijma mogli odraditi bar tri dzemata inshAllah . E sad ako imaju mektebi u doticnim dzematima pogotovo za podrucje Podgorice i Prijepolje ,jer se tamo recimo hidzab za djevojcice nema gdje ni kupiti za razliku od Sarajeva .

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Fri Jul 11, 2008 9:57 pm

Sta mislite o ovome predavanju?

Vjera je savjet muslimanu

Aljo ef. Cikotić

http://minber.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=985&Itemid=138

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Mon Jul 28, 2008 9:42 pm

Sta je ovo svi nesto zaboravili na ovu temu.

Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Mon Jul 28, 2008 11:01 pm

Es-Selamu 'alejkum ve rahmetullah...

Ja lično ne mogu obećati za Podgoricu ništa, jer trenutno nisam 100% siguran da ću dolje nastaviti ove godine, ali bih inšaAllah mogao preporučiti par predavanja.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Mon Jul 28, 2008 11:42 pm

Ve alejkumu selam ve rahmetullahi ve berekatuhu!

Citala sam sta si pisao tamo na IB.

Moj ti je savjet idi tamo gdje mislis da je veci hajr za tebe i tvoju vjeru inshAllah.

Ja iskreno kad bi birala izmedju PG i SA izabrala bih sigurno Seher ,jer si tamo ipak medju muslimanima a u PG je tesko biti biti vjernik medju tolikim vlasima i nasim dzahilima.

Da te Allah nagradi brate i podari ti ono u cemu je najveci hajr za tebe ,tvoju vjeru i familiji.Amin!

Weselam!

Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Mon Jul 28, 2008 11:58 pm

Ve 'alejkumus-Selam ve rahmetullahi ve berekatuh!

Ja sam i prošle godine htio u SA, no školarina je bila velika, jer smo tamo "strani državljani" (dok organizatori četničkih skupova imaju državljanstvo, apsurd!) a nisam htio sebe, a više porodicu da izlažem trošku. No, eto, školarine sad za nas tamo nema, pa sad treba da vidim kako da se snađem oko upisa inša'Allah. Ja, naravno, biram Šeher bez imalo dvoumljenja, jer je tamo islam jači, i poznajem više naših, a i taman nefsu da stanem u kraj i da nešto korisno uradim za islam.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Tue Jul 29, 2008 12:09 am

Da znam da je ta skolarina bila uvedena a najvise na stetu nasih Bosnjaka muslimana svakako.Nego elhamdulillah da je sad to ukinuto a sigurno da ce ti tamo biti bolje nego u PG inshAllah.

A koji faks trebas upisati i priznaje li ti se ta godina iz Pg ?

Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Tue Jul 29, 2008 11:29 am

Sa imenom Allaha, Svemilosnog, Milostivog!

To još treba da vidim, evo taman planiram poslati e-mail. Trebalo bi da može, zbog Bolonje, ECTS krediti i sl. A i da ne može, nije problem ponovo, biće 20 puta lakše, jer sam sve već prošao.
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Tue Jul 29, 2008 4:02 pm

H@re,haj ba u Sarajevo pa da svake subote pijemo kahvu
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Tue Jul 29, 2008 7:58 pm

eko87 (citat):
H@re,haj ba u Sarajevo pa da svake subote pijemo kahvu

A sto bas svake subote???

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: KAKO ZARADITI SEVAPE ???   Today at 1:21 am

Na vrh Go down

KAKO ZARADITI SEVAPE ???
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1