Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

MAJKO.....

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: MAJKO.....   Wed Jun 11, 2008 12:21 am

Majko ...

Starim, za moju majku sam još uvijek mali. Sijedim, a kod nje sam još dijete. Jedino je ona zbog mene prolijevala suze, mlijeko i krv. Svi su me zaboravili, a ne i moja majka. Svi su me napustili, osim moje majke. Svijet se za mene promijenio, ali ne i majka. Allaha ti, majko, koliko si puta brisala suze sa obraza kada sam išao na put? Koliko si neprespavanih noći imala kada sam bio odsutan? Koliko si noći uz mene provela kada sam bio bolestan?

Majko ...

Kada bih dolazio s puta, čekala si me na vratima suznih očiju od radosti; a kada bih odlazio, pratila si me sa tugom u srcu.

Majko ...

Nosila si me pod svojim rebrima, u bolu i patnji. Rodila si me sa jaucima i uzdisajima. Zagrlila si me i dočekala poljupcima i osmjesima.

Majko ...

Nikada nisi zaplakala dok meni san nije pao na oči. Nisi pošla da se odmaraš dok ja ne bih postao sretan. Kada bih se osmjehnuo, i ti bi se nasmijala iako nisi znala razlog. A kada bi došao tmuran, ti bi zaplakala iako ne znaš zašto. Oprostila bi mi prije nego pogriješim i zaboravila prije nego se pokajem. Opravdala bi me prije nego što se ispričam.

Majko ...

Ko bi me pohvalio, povjerovala bi mu i da me je proglasio vladarom ljudi i Mjesecom punim. A ko bi me kudio, ne bi mu vjerovala ni da dovede najpoverljivije svjedoke. Samo si ti uvijek bila zauzeta brigom o meni.

Majko ...

Ja sam najvažnija stvar za tebe; najlepša priča; slatka želja; činiš mi dobro i misliš da to nije dovoljno; topiš se od čežnje za mnom ...

Majko ...

Kada bi suzama zahvalnosti mogao oprati tvoja stopala i ponijeti, od stida, tvoju obuću.

Majko ...

Volio bih kada bi mogao preuzeti tvoju smrt i svaku nevolju koja te zadesi.

Duša mi govori da me uništavaš
Žrtvujem se za tebe, znala to ili ne

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: MAJKO.....   Sat Jun 28, 2008 7:53 pm

MAJKA S JEDNIM OKOM

Imao sam majku sa jednim okom...
Mnogo sam je mrzio...
Zato što me time dovodila u nezgodnu situaciju.
Radila je kao kuharica u školi, kako bi nas prehranila.
Jednog dana, dok sam bio u osnovnoj školi, dodje da me vidi...
Dovela me je u veoma nezgodnu situaciju... Kako je mogla da to uradi?!
Ja sam je ignorirao i sa puno prezira pogledao.
Narednog dana, jedan učenik mi reče: "Uhh, tvoja majka ima samo jedno oko!"
Tada sam volio da nisam živ, i da moja majka nestane iz mog života.
Narednog dana sam joj otvoreno rekao: "Zašto me ismijavaš?! Zašto jednom ne umreš?!"
Ali ona nije ništa odgovorila!
Nisam nimalo oklijevao da to kažem niti sam o tome razmišljao, jer sam bio jako ljut.
Nisam obraćao pažnju na njene osjećaje...
Želio sam da napustim tu kuću...
Marljivo sam učio i dobio stipendiju za studiranje u Singapuru.
Tako i bi. Otišao sam tamo, studirao, oženio se, kupio kuću, dobio djecu, nakon čega sam bio sretan i zadovoljan svojim zivotom.
Jednog dana... Dođe moja majka da me posjeti, jer me godinama nije vidjela, a svoju unučad nije prije toga nikada vidjela.
Kada se našla ispred mojih vrata, moja se djeca počeše smijati...
Povikao sam: "Kako si smjela da dođes i da strašiš moju djecu?!
Napolje, Neću više nikada da te Vidim!!!"
Smireno je odgovorila: Halali... Izgleda da sam pogriješila adresu... i nesta je!
Jednog dana mi dođe pismo iz škole da se odazovem na porodični skup.
Slagao sam supruzi i rekao da imam poslovno putovanje!
Nakon sastanka, otišao sam staroj kući u kojoj smo živjeli, iz čiste radoznalosti!
Komšije me obavijestiše da mi je majka... umrla!!!
Nisam pustio niti jednu suzu!
Uručiše mi njeno pismo...

Drag sine, dosta sam o tebi razmišljala...

Halali mi što sam dolazila u Singapur i što sam uplašila tvoju djecu.
Bila sam jako sretna kada sam čula da ćeš doći na sastanak.
Ja se možda neću moći dići sa kreveta kako bih te vidjela...
Halali mi što sam te u nekoliko navrata dovela u nezgodnu situaciju u tvom životu...
Dali znaš, da kada si bio dijete, da si imao saobraćajnu nesreću i da si izgubio oko...
A ja, kao i svaka majka, nisam te mogla ostaviti da odrasteš sa jednim okom...

Pa sam ti poklonila svoje oko...

Bila sam presretna i ponosna što moje dijete može vidjeti svijet tim okom.

S ljubavlju

Tvoja majka...

Prenosi se da je Ebu-Hurejre, r.a., rekao:

“Allahovom Poslaniku, (s.a.w.s.,) dosao je jedan covjek i upitao ga: ´O Allahov Poslanice! Ko je najpreci za moje lijepo druzenje i ponasanje prema njemu?´

Alejhiselam rece: ´Tvoja majka.´ Covjek tada rece: ´Ko poslije nje?´ ´Tvoja majka´, odgovori on. ´Ko poslije nje?´, ponovo upita covjek. ´Tvoja majka´, ponovo odgovori Alejhisselam. Covjek ponovo upita: ´Ko poslije nje?´ Alejhisselam tada rece: ´Tvoj otac!´”

Na vrh Go down
Hanuma
novi dzematlija
novi dzematlija

KomentarNaslov komentara: Re: MAJKO.....   Tue Aug 05, 2008 12:33 am

uh sto je ovo zalosno
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: MAJKO.....   Sun Dec 14, 2008 3:20 pm

Snaha svekrvi sipala otrov za miševe u kafu i mleko

Rešenjem istražnog sudija Okružnog suda u Zrenjaninu Gorana Zeca, danas je otvorena istraga protiv Eržike Jambor (21) iz Srpskog Itebeja zbog osnovane sumnje da je počinia krivično delo pokušaj ubistva na podmukli način.

Prema navodima tužilaštva, ona je sipala otrov za miševe u kafu i mleko kojim je posluživala svekrvu Etel Đenge (60) iz Banatske Topole, kod Kikinde.

Maja ove godine Eržika je započela zajednički život sa Alfonzom Đengeom (41) i sa svekrvom u kući u Banatskoj Topoli.

Venčanje je bilo 20. septembra, a ubrzo posle toga došlo je do nesporazuma i trzavica između snahe i svekrve.

Prema navodima iz tužilaštva, svekrva je prigovarala snaji da ne voli njenog sina i da ima ljubavnika.

Sredinom novembra Eržika je u šupi pronašla bočicu rosola, otrova za miševe i druge glodare, i počela da truje svekrvu sipajući otrov dva puta u kafu da bi ostatak od 100 mililitara pomešala sa mlekom.

Starica se nije osećala dobro, sin je pozvao hitnu pomoć, da bi lekari u kikinskoj bolnici posumnjali na simptome trovanja.

Analizom u Institutu za sudsku medicinu u Novom Sadu utvrđeno je da u organizmu Etel Đenge ima otrova što je Eržika potvrdila priznanjem da je otvor iz bočice sipala u kafu i mleko.

Svekrva je sada van životne opasnosti i na kućnom je lečenju, a snaja je pod istragom ostala u pritvoru.

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: MAJKO.....   Today at 5:28 pm

Na vrh Go down

MAJKO.....
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1