Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!

HomePortalRegistracijaLogin

Share | 

Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Mon Jun 09, 2008 8:09 pm

Pljeskavice

Potrebno :

500 g mljevenog mesa
1 glavica luka
2 šnite prepečenog tosta
1 jaje
začini,mlijeko

Način pripreme :

U meso dodati sitno nasjeckan luk i začine pa dobro izmješati.Prepečene šnite od tosta potopiti u mlijeko i onda ih ocijediti i dodati mesu .Na kraju dodati jaja i smjesu još jedanput izmješati da se dobro ujednači .Oblikovati pljeskavice i pržiti ih na ulju sa obje strane po par minuta dok ne porumene .Prijatno !!!

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Mon Jun 09, 2008 8:10 pm

Pohovani šaran
Potrebno:

700 g šnicli od šarana
2-3 kašike soka od limuna
3 jaja,1 kašika vegete,so
80 g brašna ,80 g mrvica za pohovanje

Priprema:
Šnicle šarana isjeći na komade srednje veličine, poprskati sokom od limuna,posoliti i posuti sa vegetom. Zatim uvaljati u brašno, pa u razmućena jaja, a zatim u mrvice. Tako pripremljene šnicle peći u zagrijanom ulju sa obje strane dok se ne dobije zlatno žuta boja. Služiti sa kuhanim krompirom i zelenom salatom.Prijatno !!!

Allahu moj ako je ovo sto zelim uraditi lose po mene, po moju vjeru, Dunjaluk i Ahiret , onda to otkloni od mene i odredi mi da se desi bolje od toga, bez obzira sta to bilo, i ucini da time budem zadovoljna.Amin!
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Mon Jun 09, 2008 8:11 pm

Pileća krilca sa roštilja

Sastojci:
1 kg pilećih krilca i malih batačića
0,5 dl ulja
sok od limuna
3kašike senfa
3 češnja češnjaka
so,biber, nasjeckani listići bosiljka

Priprema:
Mješavinom ulja, limunovog soka, senfa, protisnutog češnjaka, soli, bibera i nasjeckanih listića bosiljka prelijte piletinu i ostavite da odstoji u frižideru najmanje 2 sata. U par navrata promiješajte.
Prije pečenja piletinu izvadite iz marinade, malo je ocijediti da marinada ne bi kapala po žaru, a ostatak marinade kratko prokuhajte. Ocijeđenu piletinu stavite na zagrijan roštilj pecite je uz prevrtanje i premazivanje marinadom.Prijatno !!!

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Sun Jun 22, 2008 9:49 pm

Mesne okruglice

Sastojci
1/2 kg mljevenog mesa
2 cesna bijelog luka
zacini /vegeta,papar/
kasika ajvara
1 pakovanje gulasa

1/2 kg krompira
umak al parmezan

Nacin Pripreme

Mljeveno meso, bijeli luk i zacine sjediniti i oblikovati okruglice koje cemo isprziti u vec zagrijanom ulju .

Kada dobro porumene dodati cemo gulas i zacine ukoliko bude potrebno.
Kad se mesne okruglice sjedine s gulasom skinuti s ringle i posuti svjezim persunom.

U medjuvremenu skuhati krompir, pa kada bude skuhan prelit cemo ga umakom i na par minuta vratiti u pecnicu.Serviranje mozete uciniti po vlastitom izboru uz razne salate ili priloge..

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Sun Jun 22, 2008 9:50 pm

Polpete

Sastojci

1/2 kg mljevenog mesa
1 zemicka
2 cehna bijelog luka
zacini /vegeta,papar/
umak al parmezan

1/2 krompira

Nacin pripreme

Zemicku potopiti u vodi a potom je sjediniti s fasiranim i zacinima i dobro izmjesati.
Oblikovati srednje loptice koje ce se na malo ulja isprziti.U medjuvremenu skuhati krompir i napraviti pire.U pripremi za pire krompir pored maslaca i mlijeka stavim jednu zdenku.
Nakon sto smo isprzili polpete poredati ih u vatrostalnu posudu i politi umakom i vratiti nekoliko minuta u pecnicu da porumene.

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Mon Jun 23, 2008 10:50 pm

MEDALJON

Sastojci

1/2 kg teletine
Kotany zacini /cuury, vegeta, papar/
Povrce po zelji /mrkva, brokula, sparoge/
Umak al parmezan

Nacin Pripreme

Teletinu zaciniti kotany zacinima, pa staviti da ostoji 15 minuta.

U medjuvremenu povrce blansirati i blago preprziti na maslinovom ulju .Teletinu staviti u zagrejanom ulju i ostaviti da dobro porumeni, kada bude gotovo na kraju preliti umakom od parmezana.

Medaljoni od teletine su veoma socni, i kao prilog umjesto povrca moze ici pire krompir ili riza.

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Mon Jun 23, 2008 10:52 pm

PILETINA SA TESTENINOM

Sastojci

1/2 kg pilecih fileta
300 gr tjestanine
2 paradajza
100 gr edamera
1 zelena paprika
1 dcl maslinovog ulja
zacini

Nacin Pripreme

Pileci file isprziti posebno i zaciniti paprom, vegetom i jednom kasikom ajvara.

U medjuvremenu zelenu papriku oprati i blago prepziti na maslinovom ulju.

Skuhanu tjestaninu sjediniti s filetama i paprikom,te servirati kao toplo jelo a moze kao i salata.

Na kraju izerendati edamer , paradajz i persun radi ljepseg okusa i dekoracije.

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Wed Jul 02, 2008 12:13 am

Belo meso punjeno paprikom

Sastojci

2 crvene paprike
čen belog luka
3 kašike ulja
kašičica sušene majčine dušice
4 pileća fileta (po 150 g)
so
biber
500 ml supe
2 glavice luka
kašika maslaca
300 g smrznutog graška
100 g kisele pavlake
šećer
50 ml slatke pavlake

Priprema

Očistiti papriku od semenki i iseći na štapiće. Iseckati beli luk. Propržiti paprike na kašiki ulja, dodati beli luk i majčinu dušicu. Oprati i posušiti meso i preseći filete po sredini, ali ne do kraja. Posoliti i pobiberiti, napuniti paprikom meso i ivicu pričvrstiti čačkalicom.

Ispržiti na ostatku ulja, naliti 250 ml supe i krčkati oko 20 minuta. Očistiti i iseckati na kockice crni luk. Dodati 250 ml supe i grašak i krčkati oko 15 minuta. Grašak ispasirati i začiniti sa malo kisele pavlake, posoliti i pobiberiti po ukusu i dodati šećera, oko 1/2 kašičice.

Meso izvaditi i u soku u kojem se krčkalo dodati slatku pavlaku, začiniti i malo ukuvati. Servirati sve zajedno i jesti uz barena široka rezanca.

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Wed Jul 02, 2008 12:14 am

Bijelo pileće meso sa gljivama

Sastojci za 4 porcije

1/2 kg bijelog pilećeg mesa
300 g šampinjona
2 male glavice luka (crvenog)
ulje
2 jajeta
malo brašna
1/4 l tučenog vrhnja
sol, biber, vegeta

Priprema

Bijelo pileće meso ispohati u jajima sa brašnom.
Gljive oprati, očistiti i isjeckati na komadiće.
Očistiti 2 glavice luka i isjeckati na sitno.
Luk dinstati dok ne požuti, dodati isjeckane gljive pa zajedno lagano dinstati uz dodavanje začina (sol, biber i vegeta).
Pohano meso složiti u vatrostalnu zdijelu i preliti sa dinstanim gljivama.
Sve zajedno staviti u rernu i peći na 200°C 20 minuta. Izvaditi i preliti sa 1/4 l tučenog vrhnja i zapeći još desetak minuta.
Prijatno.

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Wed Jul 02, 2008 12:20 am

Bosanski lonac

Sastojci za 8 porcija

1 kg goveđeg ili junećeg mesa (špic grudi)
250 g crnog luka
600 g krompira
30 g paradajza (pirea)
150 g korena šargarepe, peršuna i celera
150 g svežeg paradajza
2 lista lorbera
3-4 čena belog luka
so, biber u zrnu
aleva paprika

Priprema
Meso isecite na krupne kocke. Krompir oljuštite, operite i
isecite na četvrtine, a očišćen crni luk na veće komade.
Glavicu belog luka očistite i rastavite na čenove, ali nemojte ljuštiti. Očišćeno korenasto povrće isecite na kolutove.
U zemljani ćup složite red mesa, red povrća, red mesa, dodajte biber, lorber, alevu papriku, paradajz pire i na
kraju svež sečen paradajz. Posolite i dodajte vode tako da ogrezne.
Ćup prekrijte pergament-papirom i čvrsto zavežite kanapom.
Stavite na štednjak da provri, a zatim unesite u pećnicu i
kuvajte 2-3 sata. Za vreme kuvanja ne otvarajte ćup !!!
Bosanski lonac se servira u ćupu u kojem se kuvao.
Prijatno

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Wed Jul 02, 2008 12:21 am

Brza piletina

Sastojci za 3 porcije

4 pileća filea
jedna krem supa od pečuraka (a može i bilo koja druga krem supa)

Priprema

Krem supa se skuva prema priloženom uputstvu.
Filei se naređaju u nauljen vatrostalni sud, preliju sa supom i stave u zagrejanu rernu (200°C).

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Wed Jul 02, 2008 12:23 am

Crvena piletina

Sastojci za 5 porcija
pileće bijelo meso (1 prsa po osobi)
1 konzerva paradajza "pelat"
300 g graška
1 glavica crvenog luka
3 češnja bijelog luka
2 kafene kašike aleve paprike
malo ruzmarina
so
maslinovo ulje
biber
pirinač ili krompir (za prilog)

Priprema
Očišćena pileća prsa prepržiti u maslinovom ulju dok ne porumeni, ne previše, da se ne osuši. U isto vrijeme očistiti pelat, izrezati ga na male komadiće i ostaviti sa strane sa sokom.
Kad je piletina gotova, ostaviti je sa strane.
U tavu u kojoj se pržila dodati malo ulja i propržiti crveni i bijeli luk isjeckan na sitno (bijeli po volji izgnječiti). Dodati paradajz, posoliti, pobiberiti i dodati ruzmarin. Staviti da se krčka oko 10 minuta. Dodati grašak pa preprženu piletinu izrezanu na srednje kocke. Pustiti da krčka na lagnoj vatri oko 10 minuta.

Ja često serviram sa pirinčem jer divno upija sos, a može i sa krompirom (pire ili pečeni).
Pozdrav i prijatno svima!

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Wed Jul 02, 2008 12:35 am

Džigerica u pavlaci

Sastojci za 4 porcije

600 g govedje džigerice,
2 dl kisele pavlake,
2 glavice crnog luka,
malo brašna,
so,
biber,
malo senfa,
začin "c",
ulje

Priprema

Luk isecite na rebarca i propržite.
Džigericu isecite na tanje i manje komade, uvaljajte u brašno i s obe strane propržite na luku.
Nalijte sa malo vode, dodajte pavlaku, senf, so, biber i začin "c".
Stavite da malo prokuva.
Gotovo jelo poslužiti uz bareni pirinač.

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Thu Jul 17, 2008 12:40 am

Balkanska kraljica

Sastojci

1 kg jagnjetine (teletine)
1 kg crnog luka
2 zelene paprike
2 kašike peršuna (iseckanog)
beli luk
2 kašike ulja
so, biber
300 ml vode

Priprema

Meso u komadu, oprati, prosušiti čistom kuhinjskom krpom, posoliti i špikovati belim lukom. Špikovano meso, staviti u glinani (zemljani) sud.
Luk oljuštiti, iseći na rebarca i njime prekriti meso.
U jednu činiju izmešati papriku (iseckanu na listiće) peršun, malo bibera i so. Ovome dodati još vode i ulja. Pripremljenim rastvorom zaliti meso, poklopiti sud (poklopac od gline) i staviti da se peče. Peče se na 180°C oko 1 h. i 15 minuta u zavisnosti od šporeta tj. rerna sa ventilatorom ili ne. Ova temperatura je za rerne koje imaju ventilator.

P. S. Poklopac od gline, obavezno pre poklapanja staviti desetak minuta u hladnu vodu, a dok pečenje traje ne otvarati ga.

Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Thu Jul 17, 2008 12:49 am

Belo meso - popločano

Sastojci

- 2 pileća bela mesa
- 200 g šampinjona
- 2 dl pavlake, jedna čaša
- malo kisele vode 0.5 -1 dl
- 100 g govedje prsute

Priprema

Uzeti 2 pileća bela mesa, skinuti kožu i odvojiti od koske, pa iseći pažljivo na tanke snicle, recimo nešto tanje od prsta, recimo 6 -7 mm. Posoliti, pobiberiti i malo “povegetiti”. Može se malo držati u pacu od mleka ili ulja i začina, ukoliko ima vremena.

Meso na vrelom ulju brzo propržiti sa svih strana, samo da porumeni. Skloniti sa vatre i izvaditi šnicle. Ugrejati rernu na 200 °C. U pleh staviti mas´an papir, pa po njemu poređati šnicle od belog mesa, sve jedno uz drugo, ko mozaik, da se dobije jedna “belomesna” površina kao podloga.

Preko toga staviti tanko sečene šampinjone. Prvo ih na suvo oljuštiti, bez pranja. Malo strpljenja, ali isplati se. Dršku četkicom (molerska dvojka) ili nožem ostugati od crnih tačkica, a klobuk (šeširić), počevši od spoja sa drškom, nožem ljuštiti tanku pokožicu prema centru šeširića. Vredi pokušati, uopšte nije teško, mada traje malo duže nego da ih perete. Kad se peru, napiju se vode i pri prženju puštaju tečnost, splasnu, razmekšaju se i pocrne, a ovako su suve, bele i rumene.

Preko belog mesa poređati sloj svežih, tanko sečenih šampinjona, mada mogu i prvo da se prodinstaju. Treba da je sloj debeo od prilike kao i meso.

Onda preko toga natreškati kašičicom pavlaku, a u deo pavlake dodati malo kisele vode, da bude kremasto, da se lakše prelije preko suvih pečuraka. Može se koristiti i bešamel sos ali to je onda nešto sasvim drugo.

Odozgo celu površinu popločati tankim komadima govedje prdute, jer ako su veći teško se posle seku. Zapeći u rerni oko 25 minuta na 200 oC.
Može se koristiti i bešamel sos umesto pavlake, pa preko pileca salama (može i seckana) umesto govedje prsute i odozgo kačkavalj, ali to je nešto drugo.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...   Today at 1:15 pm

Na vrh Go down

Meso,riba, morski plodovi, roshtilj ...
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1